Columnist van het Ermelo's Weekblad Nancy-Els de Jonge.
Columnist van het Ermelo's Weekblad Nancy-Els de Jonge. Sara Muis

Columniste Nancy-Els de Jonge over dat succes niet te koop is: ‘Als dit het verschil zou maken, bouwden we hele flatgebouwen’

9 juli 2025 om 16:00 Column

Het is al heel wat jaren geleden dat onze zoon op de middelbare school zat. Net zo slim als zijn zus, maar school boeide hem totaal niet. Als het hem aan kwam waaien was het goed, als hij er moeite voor moest doen, kwam er weinig van terecht.

Omdat ik het doodzonde vond dat ‘er niet uitkwam wat erin zat’ besloten we huiswerkbegeleiding in te schakelen, net zoals veel ouders doen. 

Maar al gauw bleek dat succes niet te koop is. 

Ondanks de begeleiding deed hij nog steeds alleen het hoognodige. Hij had een geweldig leuk leven met vriendjes, maar sloeg op school geen deuk in een pakje boter. Logisch natuurlijk, want als huiswerkbegeleiding het verschil écht zou kunnen maken zouden er wel hele flatgebouwen voor worden gebouwd.

Nu denkt u natuurlijk, huh? Maar ze is toch zelf van de huiswerkbegeleiding? En dat klopt. Ik ben zelf van de huiswerkbegeleiding. Maar succes beloof ik nooit. Wat ik dan wel beloof? Bouwen aan zelfvertrouwen, een helpende hand als het moeilijk is, samen zoeken naar wat het beste werkt als het op leren aankomt, een liefdevolle spiegel wanneer daden en woorden niet overeenkomen. 

Rust terug in huis is ook een belofte die ik doe. Omdat ik vanaf dag één de zorg voor het huiswerk overneem zodat dit thuis geen ‘gedoe’ meer oplevert. Dat beloof ik allemaal. Alleen succes beloof ik niet, domweg omdat ik dat niet kán beloven. Er zijn immers oneindig veel factoren die dat bepalen. Leerlingen stimuleren om hun best te doen, ze helpen plannen, leren leren en oneindig veel meer beloof ik wel. Maar als de intrinsieke wil er niet is, blijft leren lastig. 

Nancy-Els de Jonge

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie