
Hoop op doorgang van plannen invulling Calluna terrein: ‘Het ligt binnen bebouwd gebied’
1 mei 2025 om 10:00 BouwERMELO Omdat het terrein van voormalig zwembad Calluna in Ermelo binnen bestaand bebouwd ligt, lijkt het erop dat de plannen voor woningbouw hier wel doorgang kunnen vinden. Maar dat is mede afhankelijk van de besluitvorming van Provinciale Staten van Gelderland over de in te stellen vijfhonderd meter zone van stikstofgevoelige gebieden.
Wijnand Kooijmans
Dat gaf wethouder Ronald van Veen aan tijdens de tweede beeldvormende vergadering over de keuze voor een scenario voor woningbouw in dit gebied. Hiernaast komt hier de bouw van de scholen De Klokbeker en de Augustinusschool en een skatepark. Er leven ook na deze vergadering nog steeds vragen bij raadsfracties en dat maakt een gecombineerde nieuwe vergadering nodig waarin eerst nog beeldvormend het onderwerp wordt besproken voor de fracties hun mening kenbaar maken.
In het gebied is ruimte voor maximaal zestig woningen. Dat aantal is ook aan de orde geweest tijdens de participatie met de omwonenden. Het definitieve aantal is onder meer afhankelijk van de keuze van de raad hoe hoog er mag worden gebouwd. Indien er alleen grondgebonden woningen komen wordt het aantal lager.
STIKSTOF
De stikstofproblematiek maakte ook nu weer onderdeel uit van de bespreking. Tijdens de eerste beeldvormende vergadering gaf inspreker Ton Brouwer aan dat om die reden het plan niet uitvoerbaar is. Wethouder Van Veen denkt daar anders over. Volgens hem wil het college van gedeputeerde staten wel een uitzondering maken voor al bebouwd gebied.
Zij het onder voorwaarden. Zo moet er emissie- en gasloos worden gebouwd. De wethouder gaf aan dat het college van burgemeester en wethouders op termijn wil komen met voorstellen voor verbetering van de natuur op de Groevenbeekse heide. Nog voor de zomer krijgt de raad inzicht in de al genomen maatregelen op dit gebied.
AANTAL
Over het aantal woningen bestond aanvankelijk enige onzekerheid bij de fracties in de raad. Deze zijn nadrukkelijk haalbaar in alleen de eerste drie deelgebieden van het plan. Er zijn wellicht op termijn meer mogelijkheden in een vierde deelgebied. Voorwaarde is dat hiervoor eerst een bestaand bedrijf moet verdwijnen. De omwonenden hebben aangegeven het aantal van zestig als maximum te zien voor al deze gebieden, maar daar denkt het college anders over.
Een besluit daarover is, zo zegt wethouder Van Veen, uiteindelijk aan de raad. Ambtelijk worden al wel enige gesprekken gevoerd met de bedrijven op Kerkdennen, maar dat heeft nog niet de prioriteit van het college.
CAPACITEIT
Het college houdt voorlopig ook vast aan de verdere ontwikkeling van het gebied van het voormalig zwembad. Hiervoor is ook de ambtelijke capaciteit beschikbaar. Over de aanleg van het speellint en de komst van de skatebaan wordt, zo geeft wethouder Sarath Hamstra aan, de jongerenraad betrokken, maar ook jongeren die een petitie hebben ingediend rond het skatepark.















