
Aldi tijdelijk naar parkeerterrein Calluna
14 januari 2025 om 12:00 PolitiekERMELO De gemeente Ermelo wil de Aldi tijdelijk onderbrengen op het parkeerterrein van het voormalige sportcomplex Calluna. Dit als onderdeel van de realisering van het plan Markt 2.0.
Wijnand Kooijmans
De gemeente heeft de verplichting de Aldi tijdelijk elders te huisvesten. Er is onderzoek gedaan naar een aantal locaties waar dit zou kunnen. Uitgangspunt hierbij was de Chevallierlaan omdat dit in 2015 contractueel is vastgelegd. Hieraan kleeft echter een groot nadeel omdat de parkeerruimte op de Markt hierdoor nog verder wordt beperkt waar de verwachting is dat de parkeerdruk verder toeneemt.
De optie hiervoor in de plaats voor het Calluna terrein te kiezen wordt onderzocht waarna besluitvorming kan plaatsvinden. Het parkeerterrein grenst aan Natura 2000 gebied en daarmee is de stikstofuitstoot bepalend.
In principe kan, zo geeft het college van burgemeester en wethouders aan, gesaldeerd worden vanuit het gebruik van het zwembad en het parkeerterrein. Daarmee lijkt de tijdelijke vervanging van de Aldi mogelijk en vervolgens ook de op het Calluna terrein geplande woningbouw.
Het voormalige pand van de ING aan de Stationsstraat is inmiddels gesloopt. De sloop en de hierna geplande bouw hebben, zo stelt het college, invloed op de omgeving. Ook de bouw van appartementen door Borghese heeft invloed omdat dit een grote (negatieve) invloed heeft op het parkeren op de markt. Het wordt als een gegeven gezien dat overlast ontstaat, in ieder geval voor het parkeren.
Door de gemeente is een communicatieplan opgesteld. Er gaat breed aangegeven worden ‘wat en wanneer’ de overlast zal zijn en waar bijvoorbeeld alternatieve parkeerruimte voorhanden is, zoals bij het kerkelijk centrum.
Borghese wil begin dit jaar starten met de bouw waarbij de verwachting is dat de realisering twee jaar in beslag neemt. Tegen het herinrichtingsplan voor de Markt 2.0 is één bezwaarschrift ingediend dat nog in behandeling is.
















