School De Klokbeker in Ermelo verkeert in zeer slechte staat.
School De Klokbeker in Ermelo verkeert in zeer slechte staat. Wijnand Kooijmans

Raad zet vraagtekens bij bouw twee aparte scholen Ermelo om behoud ‘eigen identiteit’, extra vergadering achter gesloten deuren

24 mei 2024 om 19:00 Onderwijs

ERMELO Er komt een extra beeldvormende vergadering over de plannen voor nieuwbouw van de basisscholen De Klokbeker en Augustinusschool op het terrein van voormalig sportcomplex Calluna. Het gaat dan om een vergadering die vermoedelijk achter gesloten deuren wordt gehouden gezien vragen die leven over de stukken waarop door het college geheimhouding is gelegd.

Wethouder Sarath Hamstra gaat wel eerst bekijken of die stukken echt vertrouwelijk moeten blijven. Henri Luitjes (één-Ermelo) en Evelien Kars (Progressief Ermelo) twijfelen er aan of de geheimhouding op meerdere stukken echt wel noodzakelijk is.

AFWIJKING VAN AANVANKELIJK PLAN

Tijdens de vergadering werd duidelijk dat meerdere partijen moeite hebben dat er twee afzonderlijke scholen worden gebouwd en daarmee wordt teruggekomen op het aanvankelijke plan te komen tot één gebouw waarbij de scholen rug aan rug zouden komen.

IDENTITEIT SCHOLEN

Bij de bespreking van het programma van eisen bleek echter dat er tussen de besturen van de beide scholen verschil van inzichten bestaan over het behoud van de eigen identiteit van hun school. Dat zou het gebruik van gezamenlijke ruimten onder meer in de weg staan. Zo wordt verschillend gedacht over de invulling van gym- en muzieklessen.

KOSTEN NIEUWBOUW SCHOLEN

Dat maakt dat het college van burgemeester en wethouders nu komt met een voorstel toch twee afzonderlijke scholen te bouwen. De kosten van 17,2 miljoen vallen niet hoger uit dan bij realisering van een gezamenlijk gebouwen.

Het bedrag is ook taakstellend, zo geeft wethouder Hamstra aan. Indien het overschreden dreigt te worden, wordt allereerst gekeken naar versobering van de plannen. Het is voor sommigen echter de vraag of het bedrag toereikend zal zijn omdat naar verwachting pas in 2028 met de bouw wordt begonnen. Volgens de gemeente staan bedrijven weer open voor het krijgen van nieuwe orders en kan dat de kosten drukken bij de aanbesteding. Erkent wordt echter dat men niet over een glazen bol beschikt.

750 LEERLINGEN

Johan de Jong, bestuurder van de Stichting voor Protestants Christelijk Onderwijs benadrukt dat haast moet worden gemaakt met de nieuwbouw. Onder meer hebben beide scholen te maken met lekkage. Bij het besluit niet te komen tot één gezamenlijk gebouw speelt volgens hem ook mee dat daarmee een complex ontstaat met 750 leerlingen. Liever ziet men twee kleinschaliger scholen.

GROOTTE KINDEROPVANG

Cor Louwerse (CDA) verbaast zich over het feit dat de kinderopvang, volgens het voorstel, groeit tot 250 kinderen. Voor hem is het de vraag of de opvang niet over meer scholen kan worden verspreid. Het getal verrast ook De Jong. Volgens hem gaat het om de opvang van vijftig tot honderd kinderen.

Evelien Kars geeft aan dat twee gebouwen in strijd is met de onderwijsvisie van de gemeente die uitgaat van het samengaan van kinderen. Twee afzonderlijke gebouwen gaat ten koste van woningbouw op het Callunaterrein. Meerdere vragen moeten worden beantwoord.

Mail de redactie
Meld een correctie

Wijnand Kooijmans
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie