
Openstelling winkels op zondag opnieuw aan de orde, initiatiefvoorstel van Progressief Ermelo
15 december 2022 om 13:38 PolitiekERMELO De openstelling van winkels op zondag komt in Ermelo weer aan de orde. Door Rob Onderweegs en Lida Veenstra is namens Progressief Ermelo een initiatiefvoorstel ingediend. Het gaat om de openstelling van supermarkten en kampeerwinkels Veldzicht tussen ’s middags twaalf en zes uur.
Het voorstel is aangeboden aan burgemeester Hans van Daalen. Het college van burgemeester en wethouders heeft nu een maand de tijd het voorstel van advies te voorzien en daarna op korte termijn op de agenda van de raad te zetten. Onderweegs verwacht dat de totale procedure zeven tot acht weken in beslag neemt. Indien de raad akkoord gaat, zou de openstelling eind februari, begin maart ingaan.
REKENING HOUDEN MET KERKGANG
Aanleiding voor het voorstel zijn een enquête en een straatonderzoek dat door Progressief Ermelo is gehouden. In het voorstel wordt tegemoet gekomen aan de wens van 66 procent van de deelnemers aan de euquete rekening te houden met de kerkgang. Uit het straatonderzoek is gebleken dat de deelnemers daaraan vooral voorstander zijn van de openstelling op zondag van supermarkten.
SUPERMARKTEN VOORSTANDER
Progressief Ermelo zelf trekt uit het onderzoek de conclusie dat vooral de ondernemers van supermarkten graag op zondag open willen zijn. Dit omdat zij zien dat inwoners van Ermelo gebruik maken van de mogelijkheden op die dag in Harderwijk en Nijkerk hun boodschappen te doen. Aldi heeft aangegeven de zin van het open zijn op zondag eerst te willen onderzoeken. De COOP heeft geen standpunt ingenomen omdat deze supermarkt vertrekt uit Ermelo. Ook kampeerwinkel Hendriks op het bedrijventerrein Veldzicht pleit er al jaren voor op zondag open te mogen zijn. Hij heeft vooral te kampen met vergelijkbare zaken in Nijkerk die zondags wel open mogen zijn.
TEGENSTANDERS IN MINDERHEID
Tot nu toe hebben CDA, ChristenUnie en SGP zich steeds verzet tegen de openstelling op zondag. Gezien de huidige samenstelling van de raad zijn ze met tien tegen elf stemmen in de minderheid. Buiten deze zaken hebben de overige winkeliers aangegeven niet direct te zitten springen om op zondag open te mogen zijn.
Wijnand Kooijmans














