
Tomassen Duck To krijgt tijdelijke vergunning voor Fokko Kortlanglaan 112 en 122
15 december 2022 om 09:00 Politiek Eendenslachterij Tomassen Duck-ToERMELO Tomassen Duck To krijgt voor vijf jaar een vergunning voor het terrein aan de Fokko Kortlanglaan 112 en 122 voor opslag en transport. Dat maakt dat het college van burgemeester en wethouders van Ermelo niet handhavend hoeft op te treden tegen deze activiteiten die tot nu toe in strijd waren met het bestemmingsplan.
Aanleiding voor de aanvraag voor een tijdelijke omgevingsvergunning is een uitspraak van de rechtbank waarin werd aangegeven dat het gebruik van het terrein voor de betreffende activiteiten niet is toegestaan. Tegen deze uitspraak heeft Tomassen beroep aangetekend. In afwachting van de uitspraak van de Raad van State is de vergunning aangevraagd.
BURGEMEESTER HANS VAN DALEN
Wethouder Hugo Weidema heeft het dossier Tomassen overgenomen van waarnemend burgemeester Dorine Burmanje bij het aantreden van Hans van Daalen als burgemeester. ,,Ik ken niet de gehele geschiedenis, al heb ik die wel gevolgd. Ik ben mij als een gek aan het inlezen.” Het college heeft de plicht de aanvraag binnen de wettelijke termijn te behandelen. Volgens Weidema zijn er geen belemmeringen de tijdelijke vergunning af te geven.
Volgens hem is het in het verleden eigenlijk al de wens geweest de nu gevraagde activiteiten toe te staan maar is daaraan geen gevolg gegeven. De aanvraag staat los van de verklaring van geen bedenkingen voor de nieuwe vergunning die is aangevraagd. Daarover gaat het proces van besluitvorming verder. Het afgeven van de tijdelijke vergunning is een bevoegdheid van het college. Indien de raad de verklaring van geen bedenkingen weigert is nu door het college genomen besluit overbodig.
ECO-BEDRIJVENPARK
In het verleden was het plan honderd procent bebouwing toe te staan maar uiteindelijk is dat tachtig procent geworden. Het bedrijf heeft nu gevraagd die resterende twintig procent alsnog te mogen benutten. Met de termijn van vijf jaar wil het college de werking van de vergunning wel beperkt houden.
Weidema is blij dat het bedrijf bereid is te praten over een eventuele verplaatsing naar een nieuw aan te leggen eco-bedrijvenpark. Dat zou gerealiseerd moeten worden, deels op gronden die eigendom zijn van Tomassen.
Volgens Weidema is het bestemmingsplan De Driehoek niet door de rechter aangemerkt als struikelblok voor transport en opslag ten behoeve van de eendenslachterij. Het is, zo geeft de wethouder aan, bij de vaststelling van het plan in 2016 juist de bedoeling dat beide percelen gebruikt zouden worden voor de eendenslachterij.
BEZWAREN GAAN KOMEN
Tegen de verleende vergunning kunnen bezwaren worden ingediend. Weidema houdt er rekening mee dat omwonenden dit ook zullen doen. Het college is echter van mening dat de vergunningen op juiste gronden zijn verleend en de rechterlijke toets kunnen volstaan. Verwacht wordt dat de rechter de toetsing terughoudend zal benaderen omdat het hier gaat om een bevoegdheid van het college. Dat betekent dat de rechter in principe alleen kijkt of het college de vergunning redelijkerwijs had kunnen verlenen.
Het bedrijf zelf vindt de huidige activiteiten al legaal. Weidema verwacht niet dat ze daarin gelijk krijgen van de Raad van State.
Wijnand Kooijmans
















