
Raad wil breken met eerdere afspraak en nu alsnog sociale woningen op Calluna terrein
24 februari 2026 om 10:00 PolitiekERMELO Meerdere partijen in de Ermelose gemeenteraad zetten achteraf vraagtekens bij het niet opnemen van veel sociale woningbouw in het vast te stellen stedenbouwkundig plan voor het terrein van voormalig sportcomplex Calluna.
Wijnand Kooijmans
De mogelijkheden voor sociale woningbouw beperken zich tot woningen voor senioren. Dat roept de vraag op waarom er geen ruimte is voor jongeren die ook hard op zoek zijn naar woningen. Wethouder Ronald van Veen kan niet anders aangeven dan dat de raad in een eerder stadium heeft ingestemd met een koppeling van het Calluna terrein aan de woningbouw op de plek van de voormalige Wethouders Balverszaal, waar alle rond de veertig woningen in het sociale segment worden gebouwd.
AMENDEMENT
Daarmee wordt voldaan aan de verplichting dat in beide plannen vijftig procent van het totaal aantal woningen wordt gebouwd in de sociale sector. Indien de raad dit anders wil kan men gebruikmaken van de mogelijkheid via een amendement in de raad alsnog verandering in het plan aan te brengen. Wat daarvan de gevolgen zijn kan de wethouder op dit moment nog niet overzien, daarvoor moeten eerst nieuwe berekeningen worden gemaakt.
Duidelijk is dat enkele partijen toch worstelen met het ontbreken van sociale woningbouw. Omdat het ter sprake werd gebracht in een beeldvormende vergadering kan hier in aanloop naar de oordeelsvormende vergadering door hen alsnog overwogen worden, eventueel in samenspraak met andere partijen.
FLEXWONINGEN
Het idee werd geopperd een deel van het zogenoemde W-5 deel van het terrein te benutten voor bijvoorbeeld de bouw van flexwoningen. Dit in navolging van het succesvolle Wonen bij Jaap project in de gemeente Nijkerk.
Het is voor de gemeente echter onmogelijk dit deel van het terrein te ontwikkelen in verband met stikstof en netcongestie. Onder meer speelt het aantal verkeersbewegingen dat ontstaat bij woningbouw hierin een doorslaggevende rol.
TOEKOMST
Wethouder Van Veen houdt het voor mogelijk dat in de toekomst wel ontwikkelingen mogelijk zijn in dit gebied. De mogelijkheden daarvoor worden ook open gehouden. Dat wil men ook duidelijk maken aan de inwoners. Dit gezien de ervaringen die zijn opgedaan met de woningbouw op het terrein van de Wethouder Balverszaal. Daar hadden omwonenden het idee dat het groen behouden zou blijven.
Het zogenoemde W-4 deel van het terrein is wel in het stedenbouwkundig plan opgenomen omdat hier eerder een ontwikkeling tot woningbouw voor mogelijk wordt gehouden. In het plan wordt onder meer de groenstrook tussen de heide en het Calluna terrein robuuster gemaakt.
De verwachting is dat dit niet ten koste gaat van het parkeren van bezoekers van de heide. Dat gebeurt veelal in de weekenden en de avonduren. Het parkeerterrein dat is bestemd voor de beide scholen die hier gebouwd gaan worden, zijn op die tijdstippen niet in gebruik.












