
Handhavend optreden tegen beukenhagen aan Lageveld
14 juni 2025 om 10:00 PolitiekERMELO Gemeente Ermelo geeft gehoor aan het verzoek van een bewoner van het Lageveld in Speuld handhavend op te treden tegen twee beukenhagen die in zijn omgeving zijn geplaatst op twee percelen.
Volgens de indiener van het handhavingsverzoek is er door de te hoge beukenhagen sprake van een onveilige situatie. De verkeersdeskundige van de afdeling verkeer heeft de situatie ter plekke beoordeeld en geoordeeld dat door de beukenhagen inderdaad sprake is van een structureel onveilige situatie. Hij heeft advies gegeven over de verlaging van de heg tot een maximale hoogte en lengte om de onveiligheid weg te nemen.
De dwangsom bedraagt per perceel 250 euro per week, met een maximum van 2.500 euro. De werkzaamheden om de heg te herstellen naar een toegestaan formaat moeten binnen vier weken zijn uitgevoerd.
Volgens het college van burgemeester en wethouders zijn er geen bijzondere omstandigheden aanwezig op grond waarvan van handhaving moet worden afgezien. Daar wordt in de besluiten uitgebreid op ingegaan.
















