De parkeerplaats van het oude zwembad Calluna.
De parkeerplaats van het oude zwembad Calluna. Wijnand Kooijmans

Gemeente gaat door met plannen woningbouw Calluna ondanks vacuüm vergunningen

2 juni 2025 om 12:00 Nieuwbouw

ERMELO Wethouder Ronald van Veen wil doorgaan met de plannen voor de bouw van zestig woningen op het Callunaterrein. Ook al snapt hij dat er tijdelijk sprake is van een vacuüm door een vergunningenstop van de provincie. Volgens hem is er sprake van bestaand bebouwd gebied waar uiteindelijk gebouwd mag gaan worden.

Wijnand Kooijmans

De Klokbeker en de Augustinusschool maken momenteel gebruik van gebouwen die in slechte staat verkeren en om die reden is nieuwbouw voor hen van belang op het Callunaterrein. Het voormalige zwembad op deze plek was een grote uitstoter van stikstof. Van Veen verwacht dat de gemeente wel hard moet maken dat er zeventig procent aan reductie van stikstof plaats vindt naast een plan om te komen tot natuurherstel.

,,Wij willen doorgaan om alvast een vergunning aan te kunnen vragen op het moment dat dit kan”, zo geeft de wethouder aan. Hij is geen voorstander van een eventuele motie van Progressief Ermelo. Dat betreft een deel van het terrein dat nu nog niet kan worden benut voor reguliere woningbouw. Philip Abbing (Progressief Ermelo) ziet echter hier wel mogelijkheden voor tijdelijke woningbouw en wil via een motie het college van burgemeester en wethouders vragen hier verkennend onderzoek naar te doen.

KERKDENNEN 

Het terrein valt binnen de milieuzonering van het bedrijventerrein Kerkdennen. De wethouder ziet het liefst dat het gebied bij de plannen voor de ombouw van het bedrijventerrein naar woningbouw wordt betrokken.,,Het is duidelijk dat in dit gebied op termijn meer woningbouw gaat plaatsvinden. Ik denk dat er ruimte is dan voor zo’n 350 woningen.”

Een motie doorkruist het huidige plan voor de bouw van zestig woningen. Dat kan, zo wordt ambtelijk ook aangegeven, dat het gehele plan hierdoor uiteindelijk vertraging gaat oplopen. Om te bouwen voor doelgroepen vindt de wethouder het belangrijk hiervoor regels vast te leggen in de huisvestingsverordening. Ook al wordt een regionale verordening voorgesteld, de raad krijgt naar zijn mening voldoende mogelijkheden hieraan een eigen gewenste invulling te geven. Hij bespeurt dat de raad steeds meer neigt naar het bouwen voor Ermeloërs en niet voor buitenstaanders. De regels die daarvoor gehanteerd kunnen worden moeten naar zijn mening dan ook worden vastgelegd in de huisvestingsverordening.

KADERS 

Voor de wethouder is het van belang dat de raad kaders meegeeft en kiest voor één van de zes scenario’s die aan hen via een notitie worden voorgelegd. Aan de hand van die keuze kan het college werken aan een verdere invulling van het plan. 

Welk scenario het wordt, blijft nog even in het ongewisse voor de wethouder. De meeste fracties houden hun kruit droog tot de raadsvergadering waarin een besluit moet worden genomen. Dan ook wordt bekend of Progressief Ermelo definitief met de eventueel aangekondigde motie komt. Alleen Peter Garritsen gaf een tipje van de sluier weg door aan te kondigen dat één-Ermelo neigt naar het scenario dat het dichts bij de wensen van de omwonenden ligt.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie