
Historische fotorubriek Ermelo Toen aflevering 628: kleinzoon geeft gouden tip en nieuwe gezinsfoto
12 juni 2024 om 14:00 HistorieERMELO Gert Staal zoekt met lezers naar de verhalen achter oude foto’s. De personen op de foto van aflevering 627 zijn bekend.
Gert: ,,Dit zijn Jan Baatje en Gerritje Timmer. Jan kwam uit Nijkerkerveen en ging als jongen werken als dagloner op Veldwijk. Gerritje kwam uit Putten. Hoe ze elkaar leren kennen hebben is niet bekend. Het kind op de schoot van Gerritje is haar dochter Janna Baatje. Janna huwde later met Douwe Feenstra, zij hadden een lijstenmakerij in het dorp en kregen 4 kinderen. Het huis op de achtergrond stond aan de Kawoepersteeg 30. In 1970 is het met grond verkocht aan Heimen van Loo van boerderij ‘De Waaijer’. Hij liet er vakantiehuisjes bouwen. De tipgever is Jan Feenstra van de lijstenmakerij, een kleinzoon van het echtpaar en zoon van baby Janna.”
Dan nu de foto voor deze keer. Het is een gezinsfoto. Maar ja, wie zijn het? Reacties naar gertstaal@planet.nl of op tel. 0341 - 563863. Aanleveren van foto’s: Telgterweg 224, 3853 NR, Ermelo.















