
Wandel mee met schaapsherder Jeroen over het Houtdorper en Speulderveld
27 mei 2026 om 14:00 ActiviteitenERMELO Na een aanbesteding is schaapsherder Jeroen uitgekozen om de schaapskudde op het Houtdorper- en Speulderveld te beheren. Per 1 mei is hij gestart met 250 schapen en zijn kuddebeschermingshonden om mogelijke aanvallen van wolven te voorkomen.
Nu Jeroen is gestart, is het mogelijk om met hem een wandeling te maken over het veld en zijn schapen en honden te ontmoeten. Jeroen toont hierbij de plek waar de dieren de nacht doorbrengen, geeft uitleg over zijn werk, de bescherming tegen de wolven, zijn honden en de geschiedenis van dit gebied.
De wandeling is voor iedereen die het leuk vindt om meer te weten en goed ter been is. De tocht duurt 1,5 tot 2 uur. Deelname is gratis, maar het is wel noodzakelijk om vooraf aan te melden. Na aanmelding komt er een bevestigingsmail retour.















