Schapen scheren.
Schapen scheren. Schaapskooi

Wol- en schaapscheerfestijn; een dag vol activiteiten

23 mei 2026 om 10:00 Activiteiten

ERMELO Een deel van de schapen van de kudde bij de schaapskooi in Ermelo wordt zaterdag 30 mei tussen 10:30 tot 16:00 geschoren of geknipt. Dit is de gelegenheid voor bezoekers om dit van dichtbij te bekijken en mee te maken 

Maar dat is niet het enige vermaak op het terrein. Er is een markt waar standhouders uit heel Nederland naartoe komen met wolproducten, garen en handwerkartikelen. De hele dag worden de technieken van het wolspinnen, kaarden en vilten getoond. 

Ook de geschiedenisliefhebbers kunnen hun hart ophalen. Bij de ArcheoHotspot zijn er activiteiten te doen rondom archeologie en prehistorische wol-ambachten. 

Ook kinderen vermaken zich uitstekend. Ze kunnen knutselen of zich laten schminken. De folkband Daily Folk brengt sfeer op het terrein met hun livemuziek en er zijn allerlei lekkernijen te eten en te drinken. 

Vanwege de beperkte parkeergelegenheid is het verstandig om op de fiets te komen naar de Postweg 50 te Ermelo. Parkeren mag niet meer langs de Drieërweg, maar bij MC Volgas en P Sprielderweg. Pendelbussen brengen bezoekers naar de schaapskooi. 

Kaarten en meer informatie zijn te vinden op www.schapedrift.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie