DVS'33 werd dinsdagavond door OJC Rosmalen uitgeschakeld in de eerste kwalificatieronde voor de KNVB Beker: 1-2.
DVS'33 werd dinsdagavond door OJC Rosmalen uitgeschakeld in de eerste kwalificatieronde voor de KNVB Beker: 1-2. Marco Jansen

Flegmatiek begin breekt DVS’33 op in KNVB Beker

4 september 2024 om 11:06 Voetbal

ERMELO Voor het in de competitie goed gestartte DVS’33 eindigde het KNVB Bekertoernooi al in de eerste kwalificatieronde. Een zwak begin tegen OJC Rosmalen brak de Ermeloërs op, want de schade kon niet meer worden gerepareerd.

Marco Jansen

DVS’33 oogde het eerste kwartier flegmatiek en leek de echte scherpte te missen. Gevolg was dat OJC binnen tien minuten 0-2 voor stond. Omar Boulamhayan kopte raak uit een vrije trap en Rick Wels stond vrij bij de tweede paal en kon zo een voorzet inkoppen. Het OJC van oud-DVS-trainer Willem Leushuis verdedigde daarna de voorsprong met overgave. Alleen de alerte Zico Soree vond voor rust nog een gaatje.

Na rust moesten de Brabanders nog verder terug en voerde DVS de druk op. De bezoekers leken te bezwijken, maar hielden stand, mede dankzij doelman Ralph Vos, die twee keer invaller Yannick Bouw van scoren hield. Ook Benjamin Roemeon en Ian van Otterlo kregen de bal niet langs de doelman.

In de slotfase, toen DVS alles op de aanval zette, hadden Wels en Tom Pijnenburg (paal) het in de counter ook kunnen beslissen.

DVS betaalde zo de prijs voor een flegmatiek begin. ,,Je geeft in tien minuten tijd de hele wedstrijd weg, puur doordat je niet staat op te letten. Dat is een harde les, want je kunt het niet meer goedmaken”, aldus een flink teleurgestelde Joram Hendriks die graag met DVS de koker in was gegaan. „Zij speelden de hele wedstrijd als team en wij hebben dat de eerste 15 minuten nagelaten. Zij wilden voor elkaar winnen en dat miste ik bij ons de eerste 15 minuten volledig. Als wij er te makkelijk over denken en geen persoonlijke duels winnen, gaan ook wij het niet doen. De tweede helft hadden we die power wel en dan moet een van de kansen er gewoon in. Bij die enorme kopkans zat het ook niet mee.”

Ook middenvelder Rick Dekker vond dat DVS beter had moeten starten. ,,We kregen twee goals uit kopballen te makkelijk tegen. Zij zakten helemaal in en doordat we al snel achter kwamen, gaf hun dat extra kracht. Wij moesten er achteraan en hadden uiteindelijk nog genoeg tijd om het te repareren. De bal viel nog twee keer goed, maar we maakten de kans niet. Je hebt ook geluk dat zij hem niet maken.”

Dekker had de goede competitiestart graag doorgetrokken in de beker. Na PEC Zwolle, De Graafschap en TOP Oss speelt hij nu bij de amateurs en werd na 70 minuten vervangen. ,,Ik heb een jaar niet gevoetbald door een blessure aan mijn knie en schouder. De fitheid begint terug te komen. Ik wil door mijn inbreng belangrijk zijn waardoor we beter aan het voetballen komen. Ik probeerde het wel, maar het ging niet altijd even goed. Ik ben al met al blij met de keus voor het team en de gezelligheid bij DVS. Ik ben aangesloten via Stef Nijland, die ik ken van Zwolle.”

KNVB Beker, Eerste kwalificatieronde, DVS’33 – OJC Rosmalen 1-2 (1-2)
3. Omar Boulamhayan 0-1, 10. Rick Wels 0-2, 28. Zico Soree 1-2


Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie