Er wordt geen medewerking verleend door de gemeente Ermelo aan het verzoek drie noodwoningen aan de Heidelaan positief te bestemmen in het bestemmingsplan.
Er wordt geen medewerking verleend door de gemeente Ermelo aan het verzoek drie noodwoningen aan de Heidelaan positief te bestemmen in het bestemmingsplan. Pixabay

Geen pardon noodwoning Heidelaan Ermelo, indienen nieuwbouwplan wel mogelijk binnen bestemmingsplan De Driesprong

9 april 2024 om 11:00 Wonen

ERMELO Er wordt geen medewerking verleend door de gemeente Ermelo aan het verzoek drie noodwoningen aan de Heidelaan positief te bestemmen in het bestemmingsplan.

Het gaat om drie houten woningen die bestaan uit één bouwlaag. De woningen passen niet binnen het bestemmingsplan en zijn gebouwd zonder vergunning. De initiatiefnemer is, zo geeft het college van burgemeester en wethouders aan, de mogelijkheid geboden aan te tonen dat er sprake is van langdurige bewoning van de noodwoningen. Uit de ontvangen stukken kan het college dat echter niet afleiden. In het archief is verder niet iets te vinden dat er op wijst dat er wel vergunning is verleend voor de bouw van de woningen. Er is enkel een vergunning te vinden uit 1963 voor het bouwen van een schuur die later tot noodwoning is verbouwd. Volgens het college is er geen mogelijkheid de drie noodwoningen positief te bestemmen.
Omdat door onder meer personeelsgebrek de termijn voor het beantwoorden van het principeverzoek ruimschoots is overschreden, ziet het college wel af van het innen van de leges.

NIEUWBOUWPLAN

Aangegeven wordt dat in 2017 het bestemmingsplan voor de woningbouwlocatie ‘De Driesprong’ is vastgesteld. Mede door dit bestemmingsplan was de bouw van woningen op de nu omstreden locatie wellicht wel mogelijk geweest omdat deze grenst aan het woningbouwplan. De initiatiefnemer kan wellicht via een nieuw principeverzoek desgewenst een nieuwbouwplan indienen. Op de beoordeling daarvan neemt het college echter geen voorschot. Bij zo’n nieuw verzoek worden wel legeskosten berekend.

Mail de redactie
Meld een correctie

Wijnand Kooijmans
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie