Het Ermelose college gaat de rioolheffing voor inwoners en ondernemers opnieuw bepalen.
Het Ermelose college gaat de rioolheffing voor inwoners en ondernemers opnieuw bepalen. pixabay

Herziening rioolheffing Ermelo: inwoners betalen meer dan zes keer zoveel als grootverbruikers voor afvalwater

13 oktober 2023 om 12:00 Politiek

ERMELO Bij de herziening van het beleidsplan riolering gaat het Ermelose college van burgemeester en wethouders ook de rioolheffing voor inwoners en ondernemers opnieuw bepalen. Met een doorkijk richting het jaar 2100. Dat stelt het college in antwoord op vragen van de fractie van Progressief Ermelo (PE).

Bert Visser van deze partij had geconstateerd dat de nettolasten voor riolering aanmerkelijk hoger zijn dan in ‘vergelijkbare’ gemeenten. 

WATERVERBRUIK BEPAALT RIOOLHEFFING

Door het college wordt aangegeven dat de rioolheffing wordt bepaald door het waterverbruik. Elke gemeente hanteert hiervoor een eigen staffel en categorieën. Om tot een eerlijke vergelijking te komen moet, zo wordt aangegeven, gerekend worden met het gemiddelde watergebruik per categorie in Ermelo.

GROOTVERBRUIKERS BETALEN WEINIG RIOOLHEFFING

Wanneer dit wordt gedaan ligt, zo concludeert het college, de rioolheffing in Ermelo onder het gemiddelde. Het is het college naar aanleiding van de vragen wel opgevallen dat grootgebruikers in Ermelo relatief weinig betalen in vergelijking met bijvoorbeeld de gemeenten Aalten en Boxtel. Waar een inwoner die bijvoorbeeld tachtig kubieke meter drinkwater per jaar verbruikt omgerekend 2,44 euro per kubieke meter afvalwater betaalt, is dat voor een bedrijf maar 0,373 euro per kubieke meter. Een bedrijf betaalt een rioolheffing van 1.495 euro waar dit in Aalten 5.210 euro is en in Boxtel 6.840 euro.

OORZAAK ONDUIDELIJK

Volgens het college is het erg lastig om iets zinnigs te zeggen over de oorzaak van de verschillen. Maar dat het vooral zaak is naar de eigen gemeente te kijken en op basis daarvan de juiste keuzes te maken. Het meest geschikte moment daarvoor wordt de actualisatie van het beleidsplan riolering genoemd. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Wijnand Kooijmans
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie