
Ermelo houdt vast aan de opvang van 160 asielzoekers
17 februari 2025 om 11:00 PolitiekERMELO Ermelo houdt vast aan het eerder genomen besluit 160 asielzoekers op te vangen. Dit aantal was aanvankelijk in de spreidingswet opgenomen, maar is nu naar beneden bijgesteld tot de opvang van 42 asielzoekers.
Ten aanzien van de beoogde locatie aan de Buitenbrinkweg heeft het Ermelose college van burgemeester en wethouders nog steeds niet de benodigde onderzoeken binnen die moeten worden uitgevoerd door het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Uitstel is gevraagd voor het opstellen van een nieuw businessplan.
Het nieuwe verdeelbesluit roept vraagtekens op bij het Ermelose college maar ook de besturen van andere gemeenten. Het wordt gezien als onderdeel van de regionale opgave het Ermelose aandeel hierin te verwezenlijken. Met het besluit plek te zoeken voor 160 asielzoekers blijft de intentie te werken aan een kleinschalige opvang in tact.
Tot 22 mei van dit jaar is er verder de vergunning voor hotel De Heerlickheijd van Ermelo om tijdelijk zeventig asielzoekers op te vangen. Na de evaluatie, waarin de buurtbewoners worden meegenomen, neemt het college een besluit of de vergunning met zes maanden kan worden verlengd.
Er vinden periodiek gesprekken plaats tussen COA en de gemeente, COA en de politie, met de scholen waar kinderen naar toe gaan en vrijwilligersorganisaties. Ook worden de ontwikkelingen nauwkeurig gevolgd door een team van de gemeente.














