Herfstochtend
Herfstochtend Dieuwer Elema

Duo-expositie bij StEK: Natuur in de hoofdrol.

26 oktober 2023 om 13:03 Overig Deel je nieuws

Tijdens deze expositie zijn de schilderijen en beelden te zien van twee professionele kunstenaars, die beiden op hun eigen manier gegrepen zijn door de natuur. Terwijl Dieuwer met name gefascineerd wordt door landschappenen, zijn dit bij Walda juist de dieren. Zowel de beelden van Walda als de schilderijen van Dieuwer geven een boeiend inzicht in het buitenleven. Sinds de middelbare school zijn de kunstenaars bevriend en na dezelfde studie gingen ze elk een eigen weg.  En nu dan éénmalig een duo-expositie.

Als landschapsschilder, afkomstig uit Noord-Groningen, schildert Dieuwer bij voorkeur “en plein air”, zoals dat heet. Ze probeert de essentie van het landschap vast te leggen: weinig details en sterk vereenvoudigd. Grote vlakken, lijnen die verdwijnen naar de horizon waardoor diepte en ruimte ontstaat, zijn de belangrijkste kenmerken. Heldere kleuren met losse toets neergezet zijn kenmerkend voor haar stijl. Ze maakt daarnaast ook gebruik van schetsen en foto’s, die ze uitwerkt in haar atelier.

Walda wordt geïnspireerd door haar liefde voor de natuur in brede zin en dieren in het bijzonder, zoals (roof)vogels, honden en paarden. In haar beelden geeft ze op haar eigen wijze het karakter van het dier weer, en tegelijk vraagt ze aandacht voor hun pracht, kracht en eigenheid. 

Te zien van 31 oktober tot 9 december in de StEK-galerie,  Stationsstraat 72a in Ermelo  

(naast Eigenwijz).    Geopend: dinsdag tot en met zaterdag  11-17 uur.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie