Keizerlibelle legt eitjes.
Keizerlibelle legt eitjes. Ina Tromp

Lezersfoto: grote keizerlibelle brengt nageslacht

17 juni 2025 om 16:00 Dieren

ERMELO Met de libellen gaat het minder goed dan gedacht. Vanaf 2009 is er een afname van individuen, terwijl het verspreidingsgebied is gestabiliseerd. 13, 14 en 15 juni was de nationale libellentuintelling. 

Juffers en ‘echte’ libellen, twee verschillende soorten maar allebei libellen, houden van waterrijk en zonnige plekken. Juffertjes zijn over het algemeen klein en hebben een heel dun achterlijf. De vleugels zijn in rust over dat achterlijf gevouwen. De ‘echte’ libellen zijn vaak groter en hebben een relatief dik achterlijf. De vleugels staan in rust uit elkaar, aan weerszijden van het achterlijf. Van beide kunnen verschillende soorten in de tuin voorkomen.

Lezeres Ina Tromp legde de keizerlibelle die hier eitjes legt, in close-up vast op beeld. Duidelijk een libelle die meegeteld mag worden.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie