
Wethouder Hamstra opent gerenoveerde sporthal: ‘Dindoa kan 20 jaar vooruit’
28 oktober 2025 om 17:30 KorfbalERMELO Met een ‘Game of Legends’ tussen oud-spelers van Dindoa 1 in de afgelopen decennia, werd de gerenoveerde sporthal van de Ermelose korfbalclub zaterdag feestelijk ingeluid. Voor een bomvolle Dindoa-hal verrichte wethouder Sarath Hamstra de officiële opening.
Marco Jansen
Veel mensen wilden de sterren van weleer in actie zien, waardoor zelfs publiek aan de zijkant van het veld stond. Blauw won met 10-7 ven Rood. Silvia de Kruijf, die tien jaar in de hoofdmacht uitkwam, scoorde en gaf aan dat het geweldig was. ,,De sfeer was als vanouds en ik heb van elke seconde genoten.” Nina de Romph, die haar rentree maakte bij Dindoa 1 in de oefenzege op Ovvo (19-13), noemde de fijne demping van de vloer en genoot van het oplopen met licht en geluid.
![]()
Game of Legends.- Rik van den Bos
MODERN
De nieuwe sportvloer is lichter en geeft voor het publiek een ruime en frisse aanblik. De sporthal, die in november 1996 werd geopend, heeft ook een geheel nieuwe isolatieschil. ,,Alleen de spanten zijn blijven staan en de lage muren aan de kopse kant. De rest is nieuw”, vertelt Hendrik Jan Boehlé, penningmeester van stichting sporthal Dindoa, die het onderkomen verhuurt aan de vereniging. De donkere isolatieplaten aan de buitenzijde geven het gebouw een moderne uitstraling. De verwarmingsinstallatie wordt elektrisch aangedreven door twee warmtepompen, er is een luchtbehandelingskast voor warmteterugwinning. ,,De oude hal was tochtig en om de elektriciteits- en gasrekening in de hand te houden, moest het anders. Nu is alles luchtdicht en hoeven we minder te verwarmen. Het gasverbruik gaat een heel eind omlaag. Het elektriciteitsverbruik zal omhoog gaan, maar we hadden al zonnepanelen. Afhankelijk van overheidsregels kunnen we op langere termijn zien wat de financiële besparing is. We kunnen zeker 20 jaar vooruit”, zegt Boehlé, die ‘hartstikke trots’ is.
BEGROTING
Rond de energiecrisis in 2022 ontstonden de plannen. Prijsindicaties en subsidie aanvragen volgden. In 2025 kon de uitvoering starten. De totale investering van negen ton is gedekt door Bosa-subsidies (totaal 2,5 ton), een lening van de Provincie Gelderland (2,5 ton), een crowdfundingactie binnen Dindoa (één ton) en een eenmalige bijdrage van de gemeente Ermelo (drie ton). Door acties van de leden kon de inventaris wat luxer worden uitgevoerd. ,,Met nieuwe reservebanken, een licht- en geluidinstallatie, een opgeknapte tribune en nieuwe sportmaterialen voor onszelf en onze huurders. We hadden een budget om het goed te doen”, zegt voorzitter Leonard Osté. Dindoa heeft raadsfracties benaderd en gesproken met wethouder Hamstra. ,,We hadden de steun van de gemeente nodig. Maar ook het klusteam heeft veel gedaan.”
![]()
Wethouder Hamstra opent de hal door een bal richting de korf te gooien. - Rik van den Bos
SAMENLEVING
Hamstra, met een Dindoa-shirt aan, verrichtte de opening door een bal richting de korf te gooien, gevolgd door de kinderen die dit tegelijk probeerden te scoren, terwijl de confetti werd afgeschoten. Hamstra: ,,De samenwerking met de gemeente was uitstekend en de club speelt een belangrijke rol in de samenleving. Met onze bijdrage kunnen zij hun sportaanbod blijven continueren.”

















