In Ermelo hebben meerdere winkels aangegeven, in navolging van supermarkten en kampeerwinkels, ook op zondag open te willen gaan.
In Ermelo hebben meerdere winkels aangegeven, in navolging van supermarkten en kampeerwinkels, ook op zondag open te willen gaan. Wendy Julianto/Pixabay

Meer winkels in Ermelo willen open op zondag, Progressief Ermelo vraagt college naar kaders voor verlenen ontheffing

23 februari 2024 om 15:00 Winkels

ERMELO In Ermelo hebben meerdere winkels aangegeven, in navolging van supermarkten en kampeerwinkels, ook op zondag open te willen gaan.

Het initiatief voor de openstelling op zondag tussen twaalf en zes uur werd zo’n jaar geleden genomen door Progressief Ermelo na een enquête onder de middenstand en inwoners en bezoekers van Ermelo.

MOGELIJKHEID

Nu andere winkels ook open willen, is dit voor René Arts van deze partij reden het college van burgemeester en wethouders te vragen of de huidige tekst in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) andere winkeliers ook de mogelijkheid biedt op zondag open te gaan. Indien het antwoord ‘ja’ is vraagt hij zich af op welke wijze het college hierop van plan is te anticiperen. 

VERLENEN ONTHEFFING

Ook stelt Arts de vraag of, als het college zich houdt aan de kaders die de raad heeft gesteld, de gevraagde ontheffing door andere winkeliers moet worden verleend. Het raadsvoorstel rond de opening werd destijds met nipte meerderheid door de raad aangenomen. Tegen stemden de fracties van CDA, ChristenUnie en SGP.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie