In het bushokje op de Engweg in Putten.
In het bushokje op de Engweg in Putten. © Tim van Donkersgoed

Steeds minder bushaltes op de routes; in Ermelo zijn er juist een aantal meer

6 oktober 2026 om 08:00 Verkeer en vervoer

ERMELO In Nederland zijn de afgelopen zes jaar ruim 1100 bushaltes verdwenen, een daling van bijna 3 procent. Vooral in het noorden en in landelijke gebieden zijn er minder haltes dan in 2020. 

In 173 van de 342 gemeenten liep het aantal terug. Dat blijkt uit een ANP-analyse van haltedata van het Samenwerkingsverband van decentrale ov-autoriteiten (DOVA).
Eind september telde Nederland 39.525 actieve bushaltes. In 2020 waren dit er nog 40.704.

In Ermelo is er sprake van een kleine groei. Met drie haltes extra zijn er nu 80 in totaal. In Putten bleef de hoeveelheid gelijk. In buurgemeente Harderwijk kwamen er zelfs 12 haltes bij, waardoor er nu 86 zijn. Terwijl er dus een landelijke krimp is, is de ontwikkeling hier op de Veluwe de andere kant op.  

Uit onderzoek van Pointer een paar jaar geleden bleek dat tussen 2018 en 2023 al honderden bushaltes waren verdwenen. Volgens Van de Coevering is dit een ontwikkeling die al langer gaande is. Het openbaar vervoer heeft volgens hem sinds de jaren 2000 te maken gehad met bezuinigingen en buslijnen zijn efficiënter ingericht. ,,Lijnen worden steeds vaker gestrekt. De bus rijdt dan niet meer door een klein dorp, maar erlangs.”

Volgens hem wordt het openbaar vervoer door deze ontwikkeling minder inclusief. Mensen moeten verder lopen en zijn afhankelijker van de fiets of auto. Wel komen zogeheten flexdiensten vaker voor als vervanging voor het reguliere busvervoer. Hierbij kunnen reizigers vooraf een rit aanvragen en van halte naar halte worden gebracht.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie