Huis van Ermelo.
Huis van Ermelo. Wijnand Kooijmans

Gemeente Ermelo verlengt het contract voor het dorpsgesprek

10 juni 2026 om 10:00 Politiek

ERMELO Het Ermelose college van burgemeester en wethouders heeft het contract met GoVocal als aanbieder van het dorpsgesprek met twee jaar verlengd.

Wijnand Kooijmans

Met het online Dorpsgesprek beschikt de gemeente sinds september 2022 over een platform dat in het leven is geroepen om de participatie structureel meer onder de aandacht te brengen van zowel de organisatie als de inwoners. Inmiddels verlopen veel participatietrajecten via het platform en beschikt de gemeente over een aanzienlijk deelnemersveld.

De verlenging van het contract met GoVocal brengt mee dat ook het contract met Citisens moet worden verlengd. Dit bedrijf biedt de betrokkenheidsprofielen aan omtrent inwonersparticipatie. 

In het online dorpsgesprek kunnen inwoners op een laagdrempelige manier hun mening delen over actuele projecten. Het platform stelt hen in staat mee te denken, ideeën aan te dragen of te stemmen op een moment dat hen schikt. Het college geeft aan dat de gemeente hiermee de betrokkenheid van de inwoners vergroot en behoudt. 

Uiteindelijk draagt het ook bij aan plannen die naar de mening van het college beter aansluiten bij wat leeft. Wat de steun en betrokkenheid voor nieuwe ontwikkelingen binnen de gemeente vergroot.

Voordeel van de verlenging is dat inwoners, maar ook medewerkers van de gemeente, bekend zijn met het platform. Dat maakt dat geen nieuwe trainingen noodzakelijk zijn. Het sluiten van een contract voor twee jaar levert een korting van vijftien procent van de kosten op. Het gaat in totaal om 7.000 euro aan kosten.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie