
Groen licht voor bouw windpark Horst en Telgt met nieuwe ontwikkelaar
26 november 2025 om 10:00 PolitiekERMELO Het windpark Horst en Telgt kan worden gerealiseerd. Dat geeft de provincie Gelderland aan in de nieuwsbrief over het project.
Wijnand Kooijmans
Er zijn wel bezwaren ingediend tegen de komst van het windpark dat uit vijf turbines gaat bestaan. Er is echter geen voorlopige voorziening aangevraagd wat tot uitstel had kunnen leiden in afwachting van de definitieve uitspraak. Daarmee is, zo meldt de provincie het inpassingsplan in werking getreden. Eén van de turbines wordt gebouwd op Puttens grondgebied.
De realisering van het project vindt plaats door Eneco. Dit bedrijf heeft het plan voor Horst & Telgt overgenomen van ProWind, de oorspronkelijke ontwikkelaar van het park. ProWind heeft besloten zich geheel te gaan richten op de potentiële mogelijkheden die de Duitse markt biedt voor het ontwikkelen van windplannen.
De medewerkers van ProWind die betrokken waren bij de ontwikkelingen van het windpark Horst en Telgt zijn overgenomen door Eneco en blijven daarmee bij de realisering van het plan betrokken.
Voorlopig wordt uitgegaan van de bouw van vijf in plaats van de oorspronkelijke zeven windturbines. Reden is dat de gemeenteraad van Ermelo verzocht heeft om het aantal windturbines te reduceren. Ermelo had op dat moment de bevoegdheid over de realisering van het plan al overgedragen aan de provincie en kon daarmee geen zelfstandig besluit meer nemen.
Met name vanuit de omgeving bestaan de nodige bezwaren tegen de komst van het windpark in het gebied tussen rijksweg A28 en de kernen Horst en Telgt. Onder meer wordt gevreesd voor geluidslawaai en slagschaduw. Om dit te beperken zijn wel voorwaarden in het plan opgenomen.
Dat geldt ook voor de aanwezigheid van de wespendief in het gebied. Dat kan het noodzakelijk maken op bepaalde momenten de turbines enige tijd stil te zetten. De beperkingen rond Natura 2000 gebieden gelden niet voor dit gebied.
















