Gemeente Ermelo had geen stem in het onderzoeksrapport van provincie Gelderland rond verzoek tot ingrijpen van de provincie in dossier Tomassen Duck To.
Gemeente Ermelo had geen stem in het onderzoeksrapport van provincie Gelderland rond verzoek tot ingrijpen van de provincie in dossier Tomassen Duck To. Wijnand Kooijmans

Gemeente geen stem in onderzoeksrapportage van provincie over verzoek ingrijpen in het dossier Tomassen Duck To

29 november 2024 om 09:00 Politiek

ERMELO De gemeente Ermelo heeft geen enkele stem gehad in het onderzoeksrapport van de provincie Gelderland dat is uitgebracht rond het verzoek tot ingrijpen van de provincie in het dossier Tomassen Duck To. 

Wijnand Kooijmans

Dit werd duidelijk tijdens een beeldvormende vergadering van de raad. In de vergadering kwam naar voren dat het verzoek aan de provincie is gedaan door Ton Brouwer en Bas de Gaay Fortman. Dit verzoek is gedaan zonder inmenging van de Stichting DOEH.

Door drie insprekers kwamen de deelnemers aan de beeldvormende vergadering eigenlijk niet toe aan het stellen van vragen aan de vertegenwoordigers van de provincie, zoals de bedoeling. Die moeten nu hun vragen schriftelijk indienen bij de provincie. Aan de hand van de antwoorden wordt vervolgens bekeken of er een nieuwe vergadering over het rapport noodzakelijk is.

PERSONEN 

Duidelijk werd dat de vertegenwoordigers van de politieke partijen in de raad niet over personen wilden spreken, waarop kritiek kwam van de insprekers. De provincie geeft aan dat men zich, in overleg met de gemeente, heeft geconcentreerd op een bepaalde tijdsperiode. 

Verder teruggaan in de tijd heeft volgens de provincie weinig zin als het rapport tot doel heeft vooruit te kijken. Over de gekozen onderzoeksperiode is juist veel onrust hetgeen uiteindelijk heeft geleid tot het vertrek van toenmalig burgemeester André Baars, in wie het vertrouwen was opgezegd door de fractievoorzitters van de partijen die destijds in de raad zaten.

De gesprekken van de gemeente waren vooral met vertegenwoordigers van de gemeente en de Omgevingsdienst Veluwe, niet met overige betrokkenen. Inspreker Jobert Oostindie hekelt dat, zoals hij in het rapport leest, er een vooroordeel kan zijn binnen de gemeente over een kwestie. Ook zegt hij dat het collectieve geheugen ontbreekt bij medewerkers van de gemeente. Hij vindt het vreemd dat de gemeente schijnbaar tevreden is over het eigen beleid en de schuld dat Tomassen Duck To een langlopend dossier is geworden bij burgers legt. Hij ziet het rapport wel als een cadeau en het nu zaak is aan de raad dit tot goud te maken.

KRITIEK 

Kritiek op het rapport is er ook vanuit Stichting DOEH. Zij ontkennen de aantijging van de provincie de zaak extra ingewikkeld te hebben gemaakt en daarmee de afhandeling te hebben opgehouden. Zij vinden dat het college al in 2018 met de zaak klaar had kunnen zijn als er gehoor was gegeven aan rapporten over geluid, geur en een goede ambtelijke onderbouwing. 

Ook ontkent de stichting dat zij een onveilige werksituatie heeft gecreëerd voor ambtenaren. Aangegeven wordt dat het contact met de ambtenaren goed is en meermaals documenten aan hen zijn verstrekt die zoek waren bij de gemeente. Ook wordt bestreden dat de gemeente ooit zelf handhavend is opgetreden tegen Tomassen Duck To, maar pas heeft gehandeld nadat ze hiertoe werden gedwongen door gerechtelijke uitspraken. Ton Brouwer hekelt vooral dat in het dossier altijd voorbij is gegaan aan de belangen van omwonenden.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie