Verschillende goede doelen en kerken hebben een cheque ontvangen van kringloopwinkel van Oortdtstraat en het Boeldag Comité.
Verschillende goede doelen en kerken hebben een cheque ontvangen van kringloopwinkel van Oortdtstraat en het Boeldag Comité. Eigen foto

Cheques voor goede doelen en kerken in Ermelo: opbrengst kringloopwinkel en boeldag verkoop

29 november 2024 om 14:00 Overig

ERMELO Dat de inzet van vrijwilligers loont, bleek 23 november weer toen een grote cheque werd overhandigt aan Voedselbank Ermelo, het Steunfonds Willem Holtrop Hospice en aan meewerkende kerken. Zij delen maar liefst een opbrengst van 120.000 euro.

Dit bedrag is bij elkaar gebracht door de opbrengsten van de kringloopwinkel aan de Burgemeester van Oordtstraat. Ook het bedrag van de meubel- en boekverkoop van het Boeldagcomité zijn aan de donatie toegevoegd. De giften zijn meer dan welkom. 

GOEDE DOELEN

Voedselbank Ermelo reageerde opgetogen. Zij hebben behoefte aan een nieuwe vrachtwagen en zullen het bedrag daarvoor aanwenden.

De vertegenwoordiger van het Steunfonds Willem Holtrop Hospice laat met het geld het meubilair van de gastenkamers vervangen. De gift van voorgaand jaar hebben ze gebruikt voor de aanschaf van een kantelbad, een echte aanvulling op hun zorgaanbod.

MEEWERKENDE KERKEN

De hervormde gemeente zal de donatie besteden aan de restauratie van de buitenkant van de Oude Kerk. De gereformeerde gemeente besteedt het geld aan de verduurzaming om in de toekomst een groene kerk te zijn. Hoewel de vertegenwoordiger vertelde al uitgegeven te hebben aan een kerkapp en een geluidsinstallatie in de Maranathakerk. Daarnaast kan het geldbedrag goed gebruikt worden voor de plannen om een kerkgebouw af te stoten.

De christelijk gereformeerde kerk vertelde het geld te verdelen tussen een gaarkeuken in Jeruzalem en de Ermelose Stichting Helpende Handen.

De Nederlandse gereformeerde kerkgenootschappen De Oever en Rehoboth hadden meerdere projecten voor de donatie waaronder een nieuwe CV ketel, Mercy Ships en maaltijden op basisscholen in Roemenië.

De rooms katholieke parochie gaat het geld besteden aan missionaire doelen zoals het Ermelo diner.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie