
Gemeente bedankt inwoners voor goed scheiden van groente, fruit en tuinafval met gratis compost
25 maart 2026 om 16:00 Natuur en milieuERMELO In 2025 werd gemiddeld 100 kilo GFTe-afval per inwoner gescheiden ingezameld in de gemeente Ermelo. Het afval dat inwoners in de groene container deden, is omgezet naar compost en groene energie. Compost verbetert de bodem, waardoor de bodem makkelijker regenwater opneemt. Dit is goed voor de groei van bloemen en planten. Door GFTe-afval te scheiden komt er minder CO2 in de lucht, besparen we geld én worden grondstoffen opnieuw gebruikt.
Gemeente Ermelo wil alle inwoners bedanken voor het scheiden van hun afval. Daarom bieden zij aan dat Ermeloërs gratis compost kunnen afhalen bij de gemeente op zaterdag 28 maart. Gemengd met tuinaarde is compost geschikt voor alle tuinplanten.
Dit halen kan op 2 manieren. De compost kan los in een aanhanger worden geladen of in zakken worden opgehaald. Voor de losse zakken van 40 liter kunnen inwoners terecht bij het Milieupark aan de Tolweg 12 tussen 9.00 en 12.00 uur. Het betreft maximaal twee zakken per persoon.
Los compost ophalen kan bij Firma Kamphorst aan het Rodeschuurderwegje 26-28 tussen 8.00 en 12.00 uur. Het is enkel af te halen met een eigen aanhanger en er mag maximaal één aanhanger per huishouden worden gevuld.










