De jonge sopraan Roza Ligtermoet, is er klaar voor om haar muzikale dromen waar te gaan maken.
De jonge sopraan Roza Ligtermoet, is er klaar voor om haar muzikale dromen waar te gaan maken. Arda Konings

Rosa Ligtermoet studeert af als sopraan met een concert in de Immanuelkerk: ‘De stem is het allermooiste instrument’

17 januari 2025 om 17:55 Muziek

ERMELO De liefde voor muziek is de 23 jarige Rosa mee gegeven in het bloed. Huize Ligtermoet in Ermelo ademt één en al muzieksfeer. Van vader Peter en moeder Geraldine, leerde Rosa piano en viool spelen. Maar zingen voerde al op jonge leeftijd de boventoon.

Arda Konings

Als kind zong ze er al lustig op los bij het kinderkoor ‘De Veluwsche Sanghertjes’. Als acht jarig zong ze bij het Nationaal Kinderkoor. Op haar twaalfde trad ze toe tot de jeugdklas van het conservatorium, waar zangdocent Marjan Kuiper, haar begeleidde.

,,Marjan vond me muzikaal veelbelovend en samen zijn we het zangavontuur aangegaan”, vertelt Rosa. Haar zangdocent had niets te veel gezegd, want een ieder die Rosa hoort zingen wordt geraakt door haar prachtige stem en bijzondere talent. 

,,Als ik verkouden ben en mijn stem kwijt ben, vind ik dat echt heel erg. Ik kan geen dag zonder zingen en word er zo ontzettend blij van. Ik vind de stem het allermooiste instrument dat er is.”

OPLEIDING

Rosa is klassiek geschoold en muziek is haar allergrootste passie. ,,In 2020 startte ik mijn zangopleiding in Amsterdam. Middenin de coronaperiode. De audities heb ik dan ook online gedaan.” 

Een overstap bleef niet uit. ,,Later ging ik naar de ArtEZ hogeschool voor de kunsten in Zwolle. Het is daar allemaal wat kleinschaliger en gemoedelijker van sfeer. Daar voel ik me persoonlijk beter bij.”

Op 1 februari, presenteert zij haar afstudeerproject met een voorstelling in de Immanuelkerk van Ermelo. ,,Het programma die avond omvat een aantal onderdelen.” Afstuderen vraagt veel.

,,Middels een klein budget mocht ik zelf de invulling ervan bepalen. Als eerste treed ik op met mijn zangtrio ‘Tricolore’, waar Aaike Nortier en Carmen de Haan onderdeel van uitmaken. Tricolore is opgericht in 2022. We repeteren wekelijks, met een voorliefde voor volksmuziek en het aanleren van andere talen. We treden op in de basiskleuren blauw, geel en rood en onze drie stemmen verschillen qua klankkleur.”

Daarna treedt Rosa op met pianiste Alexandra Kaptein, waarbij het liedrepertoire als hoofdonderdeel centraal zal staan. Sinds 2019 werken de twee als duo en ze zijn inmiddels goed op elkaar ingespeeld.

COSI FAN TUTTE

Een ultieme droom voor de toekomst van Rosa is zingen en optreden in de doorgaans wat kleine operahuizen in Duitsland, waar meer werk te vinden is. In Nederland is het operagebeuren gecentreerd in Amsterdam. 

,,Het laatste onderdeel van het afstudeerprogramma staat daarom in het teken van opera. Mijn vader heeft een aantal arrangementen gemaakt uit delen van de opera ‘Cosi fan tutte’ van Mozart. Muzikale omlijsting is van het (strijk) Kwartet Albatros. Mijn vriend Gert Jan en Aaike zingen en acteren mee.”

Toegang 1 februari in de Immanuelkerk is gratis, er is een collecte. Aanvang: 20 uur, zonder pauze.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie