
Jan IJzendoorn al vijftig jaar lid van het Ermelo’s Mannenkoor: ‘Ik zing ook onder de douche’
14 januari 2025 om 17:55 MuziekERMELO Het Ermelo’s Mannenkoor (EMK) luidde het nieuwe jaar op feestelijke wijze in tijdens hun traditionele nieuwjaarsbijeenkomst. Tijdens de avond werden meerdere leden van het koor in het zonnetje gezet voor hun jarenlange toewijding en passie voor de groep muzikale heren. Jan IJzendoorn in het bijzonder.
Suzanne Vooren
De voorzitter sprak hen allen persoonlijk toe en overhandigde de welverdiende onderscheidingen aan: Gerrit Timmerman voor zijn 12,5 jaar lange lidmaatschap. Piet van Beek, Jaap Kwant en Gerrit Paarlberg voor 25 jaar lidmaatschap. Een extra verrassing volgde toen een van de bestuursleden de voorzitter zelf toesprak, aangezien ook hij dit jaar zijn 25-jarige jubileum mocht vieren.
VIJFTIG JAAR
Jan IJzendoorn, die al maar liefst vijftig jaar trouw lid is van het koor, kreeg naast een plaquette ook een gouden speld en onderscheiding namens de Koninklijke Christelijke Zangers Bond (KCZB). Jan werd niet meteen lid van het koor bij de oprichting op 7 december 1973. ,,Ik werd meegevraagd door iemand die ik kende van de kerk. Maar ik deed op dat moment een cursus boekhouden en was al een keer gezakt, dus zei ik hem in augustus maar opnieuw te komen.”
Zo geschiedde en in augustus 1974 werd de toen 33-jarige Jan lid van het koor. ,,Mijn vrouw is dit jaar in juli overleden. Dat was rondom mijn vijftigjarig lidmaatschap. Toen hebben we het uitgesteld tot de viering bij nieuwjaar.”
![]()
Jan IJzendoorn (rechts) met zijn beeldje - Theo van den Boom
PLEZIER
Jan blijft komende tijd gewoon bij het koor. ,,Zolang ik er plezier aan beleef blijf ik zingen.” Dat plezier staat ook zeker niet ter discussie want Jan geniet met volle teugen van het gebruiken van zijn stem. ,,Ik zing onder de douche dat wat in mijn hoofd opkomt. Met Pasen de paasliederen, met kerst de kerstliederen en soms blijft er wat hangen dat ik heb gerepeteerd met het koor en herhaal ik dat een week lang. Ook zet ik thuis regelmatig een cd op met muziek waarop ik meezing.”
Jan heeft een groot voorkeur voor geestelijke liederen. ,,Populair klassiek vind ik ook mooi. Ik heb wel ergens nog een plaat van wat er gedraaid werd toen ik in de twintig was, maar dat luister ik bijna nooit. Evergreens heten die geloof ik.” Zijn muzikale voorkeur past uitstekend bij het repertoire van het Ermelo’s MannenKoor. ,,Zingen is voor mij het beleven van wat ik zing. Ik vind het een mooie manier om mijn geloof te ervaren. Ik heb ook al tegen de mannen gezegd dat als ik er niet meer ben, ik een gedenkdienst vol zang wil.”
LOYALITEIT
Naast het koor is Jan ook lid van de klaverjasvereniging die samenkomt in de Baanveger. ,,Dat doe ik ook al jaren. Als ik ergens lid van word, dan blijf ik ook lid. Ze krijgen mij niet zomaar weg.” De loyaliteit van Jan voor de verenigingen is kenmerken voor Jan. Maar niet alleen Jan, meer leden blijven lang hangen bij het EMK.
Het koor heeft als thuishaven de Immanuelkerk te Ermelo, waar het veelvuldig is te horen tijdens zijn jaarlijkse paaszang, najaars-, gala- of kerstconcert. In vele plaatsen in de regio en in Nederland vormt het door de manier en inhoud van zingen een graag gehoord mannenkoor. Sinds april 2016 staat het koor onder leiding van de dirigent Ab Weegenaar. Alle mannen die van zingen houden en op zoek zijn naar een sociale en hechte groep uit te nodigen op een willekeurige repetitieavond.
Meer informatie over lidmaatschap of steun staat op www.ermelosmannenkoor.nl
De bijeenkomsten zijn iedere maandagavond van 19.45 tot 21.45 uur plaats in de Immanuelkerk.
















