
Vrijwilligersteam Ermelo bakt friet voor kinderen met kanker tijdens Circuitdag Stichting Against Cancer in Assen
31 augustus 2023 om 15:32 MaatschappelijkERMELO/ASSEN Vrijwilligersteam Ermelo was woensdag 23 augustus paraat bij de 19e editie van de Circuitdag op het TT-circuit in Assen welke jaarlijks georganiseerd wordt door Stichting Against Cancer.
Het team kijkt terug op een geslaagde dag waarbij ze een bijdroegen aan een onvergetelijke dag voor veel gezinnen waarvan een kind is getroffen door de ziekte kanker. ,,De vele leuke en bijzondere activiteiten maakten het opnieuw tot een feest voor alle gezinnen. En het weer werkte dit jaar gelukkig ook nog eens enorm mee”, laten vrijwilligers Chris Magendans, Elwin- en Emmo Bouw weten.
ONVERGETELIJKE DAG VOOR KINDEREN MET KANKER
Het vrijwilligersteam Ermelo, waartoe ook Martin en Chantal Vis behoren, zet zich al een behoorlijk aantal jaren in tijdens de circuitdagen. Het is een kleine groep mensen, die zich sociaal en maatschappelijk betrokken voelt en zo een bijdrage wil leveren om kinderen met kanker een onvergetelijke dag te bezorgen.
(Tekst gaat verder onder de foto)
![]()
Vrijwilligersteam Ermelo verzorgt al jaren de verschillende snacks en bakjes friet op de Circuitdag. - Bouw, Emmo (E.L.)
,,Wij verzorgen al jaren de verschillende snacks en bakjes friet, wat altijd gretig afgenomen wordt. Iets wat wij met heel veel liefde, plezier, een grapje en een grolletje doen om een glimlach of dankbare gezichtjes te verkrijgen. Natuurlijk kunnen wij dat niet alleen, maar met behulp van sponsoren kunnen wij in Assen het programma samen met de Stichting Against Cancer laten slagen.”
SPONSOREN
Het team bedankt sponsoren die bijdroegen door het beschikbaar stellen van materiaal waaronder MAN-dealer Roordink uit Barneveld, Jozua aanhangers en verkoopwagens uit Harderwijk, De Bokkensprong uit Putten en Delta Berging en transporten uit Ermelo. ,,Omdat wij als vrijwilligers (onverwachts) geconfronteerd werden met kosten voor onder andere de brandstof, kregen wij van Knipsalon van Willigen, Schildersbedrijf Arie van Buuren uit Ermelo en een anonieme gever uit Harderwijk een financiële bijdrage. Na aftrek van gemaakte kosten voor de heen en terugreis (na afspraak met een sponsor) zal de rest overgemaakt worden naar de Stichting Against Cancer, om ook zo een steentje bij te dragen in het geheel naast onze inzet als vrijwilligers gedurende de dag van opbouw en de dag voor de kinderen.”
ACTIVITEITEN CIRCUITDAG
Tijdens de Circuitdag konden kinderen die te maken hebben met kanker samen met hun ouders en broertjes en of zusjes genieten van heel veel belevenissen op en rond het circuit. Zo konden zij meerijden in snelle bolides (race- of sportwagens) en achterop motoren over het circuit. Op een naastgelegen militair oefenterrein konden zij meerijden met Dakar Trucks en Cars. Op een meertje direct naast het circuit kon meegevaren worden op politieboten en rond het circuit op de buitenring (openbare weg) werd met oldtimers getoerd. Verder konden kinderen leren schermen, graffitispuiten, rijden met skelters en op een heftruck. Ook konden ze met de politie, marechaussee en de brandweer allerlei doe-dingen beleven. Tenslotte traden er artiesten op in de middag die er een dolle en gezellige boel van maakte.
OP VAKANTIE DOOR DONATIES
Meer dan 170 coureurs en vrijwilligers haalden samen meer dan 100.000 euro aan donaties op op. Een bedrag waarmee 50 gezinnen een vakantie aangeboden kan worden.
Vrijwilligersteam Ermelo besluit: ,,Wij kijken alweer uit naar volgend jaar de 20e editie en hopen weer met behulp van sponsoren die kant op te kunnen gaan, om kinderen met kanker een mooi moment te kunnen geven en hun nare periode wat te kunnen verlichten.”









