
Lezing over de maatschappelijke rol van kunst: kan kunst de wereld redden?
24 januari 2026 om 17:30 KunstERMELO Kunstenaarscollectief StEK organiseert op 27 januari een lezing over het onderwerp “Kan kunst de wereld redden?”. Dit keer niet een lezing over een bepaalde kunstenaar of kunststroming, maar een lezing over de maatschappelijke rol van kunst.
Krista van Norel, werkzaam als docent Kunstvakken aan het christelijk college Groevenbeek in Ermelo, geeft de lezing in de Kunstgalerie StEK. Zij zal de luisteraars meenemen in het gedachtengoed achter kunst. Zo zal ze vertellen dat kunst geen luxe is, maar juist een actieve kracht in het denken over onze gezamenlijke toekomst.
ONMISBAAR
De uitdagingen van de huidige tijd stapelen zich op: klimaatverandering, energievraagstukken, woningnood, tekorten in jeugd- en ouderenzorg, onzekerheid over werk en economie. Kunst lijkt daarbij op het eerste gezicht misschien een luxe of een bijzaak. Maar wat als kunst juist een onmisbare rol speelt in het begrijpen én vormgeven van onze toekomst?
VASTGEROEST
Tijdens de lezing onderzoeken de toehoorders met Van Norel hoe kunst zich actief mengt in maatschappelijke vraagstukken. Kunstenaars nemen een signalerende, kritische en soms zelfs activistische positie in. Ze stellen urgente vragen, confronteren ons met ongemakkelijke waarheden en openen nieuwe denkrichtingen.
Wat kan verbeeldingskracht betekenen in een wereld die vast lijkt te lopen? Hoe kan kunst nieuwsgierigheid aanwakkeren, vastgeroeste denkpatronen doorbreken en ruimte maken voor innovatie en nieuwe perspectieven?
REFLECTIE
Aan de hand van inspirerende voorbeelden uit de hedendaagse kunst laat Krista van Norel ons zien hoe kunst niet alleen reflecteert op de wereld. Ze toont ook aan hoe kunst bijdraagt aan het verbeelden van mogelijke toekomsten. Het is een uitnodiging om anders te kijken, en misschien ook om anders te gaan handelen.
PRAKTISCH
De lezing vindt plaats op dinsdag 27 januari in Kunstgalerie Stek, Stationsstraat 72a in Ermelo. Inloop is mogelijk vanaf 19:15 uur. De lezing start om 19:30 uur. De toegang bedraagt 10,00 euro, inclusief koffie of thee. Graag vooraf aanmelden op: aanmelden@kunststek.com.















