Kathedraal Sagrada familia
Kathedraal Sagrada familia Foto StEK

StEK organiseert lezing over architect en kunstenaar Gaudi

16 september 2024 om 16:00 Activiteiten

ERMELO John Niewerth, oud docent en kunstkenner, zal op dinsdag 1 oktober in Kunstgalerie StEK een lezing geven over de Spaanse architect Gaudi. Gaudi kan gezien zijn creaties ook als kunstenaar beschouwd worden. Gaudí werkte zijn leven lang in Barcelona en verrijkte deze stad met zijn buitengewone creatie in de “Modernista”- stijl.  Is die stijl  te vergelijken met de Art Nouveau of de Jugendstil? Wat bezielde deze veelzijdig Catalaanse kunstenaar die leefde tussen 1852 en 1926.

Waarom waren de huizen zoals Casa Vitens, Palu Güell en Casa Batlllö zo geliefd bij de rijken en gezaghebbenden van Barcelona? De natuur was zijn grote inspiratiebron en in veel van zijn buitengewone creaties is de natuur terug te vinden. Sommige werken waren buitengewoon groot, zoals de nooit gerealiseerde enorme fontein. Zijn “Sagrada Familia”, de enorme basilica of kathedraal  is zijn meesterwerk. Deze is nog steeds niet helemaal voltooid. Komt die klaar in 2026? Er staan achttien enorme torens rondom de basilica en ze reiken in sommige gevallen tot 172 meter hoogte en moesten de hoogste torens van Europa worden. 

John Nieuwerth neemt u aan de hand van vele foto’s mee naar de stad van Gaudí en probeert de geheimen van zijn creaties te ontrafelen. Aanmelding voor de lezing op 1 oktober om 19.30 uur via aanmelden@kunststek.com. Toegang:  7,50 euro voor niet Stek deelnemers. Dat is inclusief koffie/thee.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie