
Oranjevereniging Ermelo luidt noodklok: ‘Doneer mee om het bevrijdingsfeest door te laten gaan’
24 maart 2025 om 14:00 HistorieDe Oranjevereniging Ermelo organiseert op zaterdag 19 april 2025 het bevrijdingsfeest ‘80 jaar vrijheid’ ter gelegenheid van de bevrijding van Ermelo door de Canadezen. Tijdens deze festiviteiten wordt onder andere de bevrijding nagespeeld. Herinneren, vieren en verbinden is het doel.
Afgevaardigden van betreffend Canadees regiment. dat dit jaar 125 jaar bestaat, komen daadwerkelijk naar Ermelo.
In Ermelo wordt de bevrijding herdacht en gevierd met de Bevrijdingscolonne met authentiek materiaal, versierde fietsen die de basisscholen maken, veteranen en er wordt een defilé afgenomen. Het Molenaarsplein wordt voor even het Bevrijdingsplein en er staan muziekkorpsen op t Weitje. Het wordt echt een bevrijdingsfeest.
Onverwachte kosten vanwege nieuwe landelijke overheidseisen dreigen nu het feest te saborteren. Ondanks dat vele bedrijven en inwoners al mooie bijdragen doneerden, is er nog een tekort van een paar duizend euro.
De Oranjevereniging doet een dringend beroep op alle inwoners en het bedrijfsleven van Ermelo om de festiviteiten te sponsoren. Vrijheid is een kostbaar goed, te waardevol om niet door te geven aan de jongere generaties.
Scan onderstaande code of neem contact op met Oranjevereniging Ermelo via www.oranjeverenigingermelo.nl.
![]()
QR code van Oranjevereniging Ermelo. - Oranjevereniging Ermelo










