Afbeelding ter illustratie.
Afbeelding ter illustratie. Pixabay

Vraag naar uitzendkrachten loopt verder terug

19 februari 2025 om 08:00 Economie

ERMELO (ANP) De vraag naar uitzendkrachten loopt verder terug. Volgens uitzendbrancheorganisatie ABU hebben uitzendkrachten in de eerste vier weken van het jaar bijna een tiende minder uren gedraaid dan een jaar eerder. Voor de uitzendbranche betekende dat een omzetdaling van vijf procent.

Het gaat om de grootste afname in maanden, als naar het aantal gewerkte uren wordt gekeken. Vooral in de administratieve sector en de techniek liep de vraag naar uitzendkrachten in de onderzochte periode terug. In de industrie was de terugval volgens ABU minder sterk en bleef de omzet gelijk.

Uitzendbureaus zien hun markt al langer krimpen. Vorige maand maakte ABU al bekend dat het aantal uitzenduren in heel 2024 met 8 procent was gedaald. Het was voor het derde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche was teruggelopen. De afname was wel minder sterk dan in 2023.

Het laatste jaar dat het aantal gewerkte uren steeg, was 2021. Die groei kwam met name door het herstel van coronajaar 2020, het jaar daarvoor. Toen liep de economie als gevolg van lockdowns flinke schade op en kwamen veel uitzendkrachten zonder werk te zitten.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie