Afbeelding

Buurt BBQ

1 november 2017 om 09:41 Column

Een traditie in onze buurt is het jaarlijkse buurtfeest oftewel de buurt BBQ. Na afloop van de zomervakantie zijn er een paar buurbewoners die het feest organiseren. Het virtuele stokje wordt jaarlijks doorgegeven en zo gebeurde het dat wij samen met onze buren en de buren daarnaast dit jaar het feest voor onze rekening namen. Het is elk jaar een gepuzzel om alles voor elkaar te krijgen, alhoewel er wel draaiboeken van de vorige jaren beschikbaar zijn.

Het begint met gezellig samenzijn met het organisatie-comité, waarbij onder het genot van een hapje en een drankje het thema van dit jaar wordt bepaald en de datum wordt geprikt. Dan gaan de uitnodigen de deur uit (’We want you for the buurt-BBQ’), wordt een aanvraag bij de gemeente ingediend voor het houden van een klein evenement en de taken verdeeld onder de organisatoren. Ik had dit jaar naast andere taken ook de taak om te onderzoeken of er eventueel subsidie beschikbaar was. En het mooie is, dat is er. In onze mooie gemeente is er een Leefbaarheidsteam Ermelo. Op de site van dit team staat de volgende doelomschrijving:

‘Het Leefbaarheidsteam is er om initiatieven te ondersteunen die in de wijken worden georganiseerd. Het kan gaan om Burendag maar ook om activiteiten die de buurt of bewoner zelf heeft bedacht. Voorbeelden zijn o.a. een moestuintje aanleggen, speeltuin samen aanpakken of een jeu de boules wedstrijd houden voor jong en oud. Alle initiatieven zijn welkom. Het Leefbaarheidsteam kan door haar netwerk bijvoorbeeld zorgen voor hekken of anderen materialen die als wijk lastig verkrijgbaar zijn. Ook wordt er waar nodig meegedacht. Het initiatief kan op de site aangemeld worden. Wij komen graag kijken!’

Ondanks het feit dat wij geen gebruik hebben gemaakt van de beschikbare subsidie (te weinig kinderen aanwezig op ons buurtfeest om een springkussen te huren) wil ik bij deze toch even een woord van dank uitspreken naar het leefbaarheidsteam voor al hun werkzaamheden voor de buurten in Ermelo.

Onze jaarlijks buurtfeest was ook dit jaar weer meer dan gezellig met gelukkig mooi weer, een mooie traditie om in ere te houden. Er zit veel waarheid in het spreekwoord: ‘Een goede buur...’ inderdaad en zo is het maar net.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie