Amethistzwam
Amethistzwam Annemarie Kooistra

Ga mee met de KNNV op zoek naar paddenstoelen in het Speulder- en Sprielderbos

23 september 2024 om 11:19 Activiteiten Deel je nieuws

HARDERWIJK/ERMELO. De natuurvereniging voor Harderwijk, Ermelo en omgeving, de KNNV, organiseert zaterdag 28 september een paddenstoelenexcursie in het Speulder- en Sprielderbos.

Onder leiding van Annemarie Kooistra gaan we op zoek naar verschillende soorten paddenstoelen. Het Speulder- en Sprielderbos is een oud malebos dat vroeger door malemannnen werd beheerd; nu wordt het beheer gedaan door Staatsbosbeheer. Een malebos was een gebruiksbos: het hout dat werd geoogst diende als bouwhout en ander gebruikshout. Bovendien vond er beweiding plaats.

Er komen hier meerdere soorten paddenstoelen voor; waaronder de roodgerande hout­zwam, de vermiljoenhoutzwam, de amethistzwam en het beukenkorrelkopje.

Vertrek 13.30 uur vanaf de parkeerplaats de Drieseberg, gelegen tussen Drie en Speuld. 

De excursie duurt tot ongeveer 16.00 uur.

Aanmelden (uiterlijk 26 september) via de website https://noordwestveluwe.knnv.nl/agenda  

Na aanmelding ontvangt u een bevestiging.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie