
DVS zet tegenstander opzij en neemt tweede plek over in competitie
13 oktober 2025 om 12:00 VoetbalERMELO Dat voetbal niet alleen gaat over de bal, tactiek, tegenstander en techniek bleek afgelopen competitiewedstrijd maar weer. Mentale veerkracht, omgaan met tegenslagen en wat er tussen de oren gebeurd zijn net zulke belangrijke factoren op het veld. Eigenlijk geldt dit laatste voor alle sporten.
DVS’33 speelde tegen Staphorst, dat voorgaande week de geelzwarten op de stand voorbij was gestreefd op doelsaldo. Op voorhand dus een strijd in de bovenste regionen, wat betekende dat het een spannende pot zou kunnen worden.
Voor eigen publiek waren de geelzwarten niet van plan om punten weg te geven aan de tegenstander en was het strijdplan gericht op winst. Niet verrassend was dat ook het idee van het team uit Staphorst. De eerste dertig minuten gingen gelijk op en lieten beide ploegen zien kwaliteit in huis te hebben. Tot de dreun.
![]()
DVS’ers vieren doelpunt tegen Staphorst. - Theo Aalten
Na een half uur scoorde het Ermelose elftal de eerste. Binnen een minuut lag de tweede in de touwen voor de thuisploeg en mocht de doelman van Staphorst wederom een bal uit het net vissen. Dat er binnen een minuut een tweede goal valt, zegt vaak veel over het omschakelen van een ploeg na een tegenslag. Des te harder kwam de daaropvolgende aan. Voor de geelzwarten werkte het de andere kant op, twee doelpunten is een lekkere marge, drie nog beter. Want nog voor rust gebruikte DVS de verslagenheid van de tegenstander en zette een drie op het scorebord.
Staphorst kwam wel gemotiveerd terug van de thee de tweede helft, maar kon geen potten breken. Schoten waren te zacht of er zat een been van de tegenstander tussen. Tot vlak voor het einde toch een vrije trap via een hoofd achter keeper Jan van Willige belandde. De vreselijke nul was voor Staphorst weggepoetst. Daarmee werd de eindstand bepaald op 3-1.
Door de winst stijgt DVS naar plek twee op de ranglijst. Koploper Sportlust ‘46 deed wat het moest doen tegen de nummer laatst in de competitie. Het verschil bedraagt slechts een punt.
![]()
DVS’33 wint tegen Staphorst in de thuiswedstrijd - Theo Aalten


















