DVS'33-middenvelder Maarten van Dijk (r) in duel om de bal met Jesper van Dalen van Eemdijk.
DVS'33-middenvelder Maarten van Dijk (r) in duel om de bal met Jesper van Dalen van Eemdijk. Theo Aalten

Regisseur Maarten van Dijk neemt DVS’33 bij de hand week voor topper tegen IJsselmeervogels: ‘Deze was voor mijn vriendin’

2 december 2024 om 17:30 Voetbal

ERMELO DVS’33 leek een loodzware middag tegemoet te gaan bij Eemdijk. De Ermeloërs moesten alle zeilen bijzetten om de storm aan het IJsselmeer te overleven. Totdat regisseur en kapitein Maarten van Dijk het duel in het slot gooide en DVS’33 daarna nog in staat was om aan het doelsaldo te werken: 1-5.

Jacob-Jan van de Groep

DVS’33 en Eemdijk hadden voorafgaand aan afgelopen zaterdag vier competitiewedstrijden tegen elkaar gespeeld. In die vier duels waren het de Ermeloërs die constant de lakens uitdeelden. In het seizoen 2018/19 werd het zelfs 0-9 op sportpark De Vinken. Eenzelfde wedstrijd zou zich niet gaan ontvouwen in speelronde vijftien van de derde divisie, wist Maarten van Dijk. ,,Wij wisten dat ze erop zouden vliegen. In de praktijk is het altijd even kijken hoe het uitpakt. Uiteindelijk hebben wij het als team weten om te draaien.”

De bezoekers kregen in het eerste bedrijf twee kansen, maar wisten deze beide te verzilveren. Toen na de thee de storm van de thuisploeg wat was gaan liggen, maakte controleur en spelmaker Van Dijk zelf aan alle onzekerheid een einde. De 23-jarige middenvelder kreeg de bal iets buiten de zestien aangespeeld, zette twee stappen en schoot het leer met uiterste precies in het zijnet achter de kansloze Jauke Beekhuis.

VAKER SCHIETEN

,,Gelukkig vond ik de verre hoek. Ik hoor dat ik vaker moet schieten. Ik heb mij die kritiek niet per se aangetrokken, maar ik ben er wel meer mee bezig dan voorheen. Normaal gesproken maak ik vier treffers per seizoen. Ik sta nu op twee en ben dus op schema”, lacht Van Dijk. ,,Ik kom de laatste wedstrijden vaker in kansrijke positie. Hopelijk kan ik mijn persoonlijke records wat het aantal doelpunten per seizoen betreft verbeteren.”

PROMOTIE

De eerstvolgende kans om zijn totaal uit te bouwen krijgt Van Dijk komende zaterdag, wanneer titelfavoriet en koploper IJsselmeervogels op bezoek komt in Ermelo. Volgens de middenvelder een echt zespunten-duel. ,,Met deze overwinning gaan wij net wat lekkerder die wedstrijd in. Wij staan vier punten achter op IJsselmeervogels en kunnen het gat dus verkleinen tot één punt. Wij willen graag promoveren naar de tweede divisie dus dit is voor ons een uitgelezen mogelijkheid om onszelf helemaal terug in de titelrace te voetballen.”

GLINSTERENDE OGEN

Van Dijk zijn ogen beginnen te glinsteren als hij over het treffen met de recordkampioen bij de amateurs praat. ,,Dat zijn de wedstrijden waar je het voor doet. IJsselmeervogels is een mooie, grote club waar het voetbal echt leeft. Ze hebben altijd veel supporters mee en het is een regioderby. Thuis moeten wij er in ieder geval volle bak voor gaan en wie weet kan ik dan mijn derde van het seizoen maken. Het zou fijn zijn om dat in zo’n grote wedstrijd te doen.”

VERJAARDAGSCADEAU 

De goal tegen Eemdijk droeg Van Dijk op aan zijn vriendin. ,,Ze is 22 jaar geworden. Zodoende hebben wij een feestje georganiseerd en ik zal een uitzondering voor haar maken door wat drankjes te nemen. Deze goal was voor haar, een mooi verjaardagscadeautje”, besluit Van Dijk.

Eemdijk - DVS’33 1-5 (1-2)
7. Jeffrey van den Dikkenberg 1-0, 31. Benjamin Roemeon 1-1, 32. Zico Soree 1-2, 65. Maarten van Dijk 1-3, 72. Rick Dekker 1-4, 81. Oussama Siali 1-5

Maarten van Dijk juicht samen met Mike Ahrens nadat hij DVS'33 op een 1-3 voorsprong heeft gezet.
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie