
Eerste lentedag die woensdag op de rol staat verbreekt mogelijk warmterecord
24 februari 2026 om 13:00 OverigERMELO (ANP) De eerste lentedag die woensdag wordt voorspeld, verbreekt mogelijk het warmterecord van 19,1 graden. Dat meldt Weeronline. Volgens het weerbureau wordt het op de meeste plaatsen tussen de 16 en 18 graden, maar kan de temperatuur in het zuiden oplopen tot 19 graden. Het huidige warmterecord werd op 25 februari 2019 geregistreerd in Gilze-Rijen.
Waar dinsdag nog plaatselijke buien kunnen vallen, verwacht het weerbureau dat het woensdag droog blijft met veel zon. In het noorden van Nederland ligt de temperatuur lager dan in de rest van het land. In regio’s als de Kop van Noord-Holland en de Waddeneilanden wordt het tussen de 11 en 14 graden.
Ook de rest van de week wordt zacht weer verwacht. Zo wordt donderdag landinwaarts een temperatuur tussen de 14 en 17 graden voorspeld, en wordt het in het noorden en westen 12 tot 15 graden. Daarmee lijkt de kans op een nieuw warmterecord klein. Op 26 februari 2019 werd in Eindhoven een temperatuur van 19,7 graden gemeten.














