Het huis van Ermelo.
Het huis van Ermelo. Peter Pos

Informatie van Veilig Thuis in meer talen op de gemeentelijke website

13 december 2025 om 10:00 Maatschappelijk

ERMELO Wethouder Erik van der Weide gaat zich inspannen om de informatie over Veilig Thuis ook in andere talen dan het Nederlandse op de website van de gemeente te plaatsen. Die toezegging deed hij naar aanleiding van een verzoek van Alies Vrijhof (één-Ermelo). 

Zij was aanwezig bij de voorstelling over huiselijk geweld en femicide. Eén van de dingen die haar opviel was dat er maar weinig mannen aanwezig waren. Maar ook hoorde ze geluiden als ‘Ik ben van binnen bont en blauw.’ Femicide klinkt als een parfum maar vraagt veel slachtoffers. Iets dat ze in Ermelo liever niet laat gebeuren. Om die reden bevreemdt het haar dat de informatie op de gemeentelijke website alleen in het Nederlands is en bijvoorbeeld niet ook in het Engels. 

Van der Weide geeft aan dat hier door gemeenten verschillend mee wordt omgegaan. Soms is de informatie ook in het Pools of Turks aanwezig. Pools is belangrijk omdat Ermelo inwoners heeft met die nationaliteit. Maar hij beseft ook dat niet iedereen Pools spreekt en om die reden gaat hij zich bestuurlijk inzetten voor het toevoegen van de informatie in andere talen en wordt dit binnen de gemeente ook ambtelijk opgepakt.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie