
Vereniging Historisch Ermeloo maakt opwachting op eerste Gelderse Dag in Ermelo
18 september 2025 om 12:00 HistorieERMELO Provincie Gelderland houdt voor het eerst de Gelderse dag, een dag vóór en dóór Gelderlanders. Een feestelijke gelegenheid om bijzondere Gelderse plekken, initiatieven en organisaties te ontdekken.
De Vereniging Historisch Ermeloo doet mee aan dit initiatief door presentaties te verzorgen psychiatrisch ziekenhuis Veldwijk in 1975 en over M.J. Chevaliier, één van de mensen die aan de wieg heeft gestaan bij de oprichting van het ziekenhuis. Ook is er een presentatie over stamboomonderzoek, die enkel de eerste ronde is.
Daarnaast is er de mogelijkheid om De Fabriek (gemeentelijk monument) te bezichtigen en beelden van de opbouw van het gebouw te zien. Ook zijn er vitrines met specifieke voorwerpen uit Ermelo. De eerste ronde presentaties is tussen 10.00 en 12.00 uur. De tweede ronde duurt van 13.00 tot 15.00 uur.
Aanmelden voor de Gelderse Dag op zaterdag 27 september is verplicht gezien de beperkte plekken en kan online via de website van de Gelderse Dag.









