Een eerdere Cleveringalezing in de Catharinakapel in Harderwijk.
Een eerdere Cleveringalezing in de Catharinakapel in Harderwijk. Ton Pors

Cleveringalezing in Catharinakapel met aantal gastsprekers; plicht om open te staan voor kritiek

23 november 2024 om 13:30 Historie

HARDERWIJK De Gelderse Academie organiseert op dinsdag 26 november de jaarlijkse Cleveringalezing. Aanleiding is de moedige rede die prof. Cleveringa op 26 november 1940 hield aan de Leidse Universiteit tegen de uitsluiting van Joodse collega’s en studenten door de Duitse overheersers. Over de hele wereld worden ter nagedachtenis aan die gelegenheid Cleveringalezingen gehouden. Het Cleveringacomité organiseert dat al jaren in Harderwijk.

GASTSPREKERS

Twee gastsprekers geven een lezing over de vrijheid van meningsuiting. Dr. Pieter Slaman, universiteits- en onderwijshistoricus uit Leiden spreekt over ‘Waartoe wetenschap verplicht, Academische vrijheid als ingeperkte meningsuiting’. Het is niet per se prettig om onder bescherming van academische vrijheid te staan. Zo’n methodische zoektocht kan dwingend zijn. Niet voor niets spreken we van wetenschappelijke ‘discipline’. Wie zich beroept op academische vrijheid, heeft de plicht om uitspraken te onderbouwen met systematisch verzamelde waarnemingen. De plicht om open te staan voor kritiek. De plicht om naar de ander te luisteren, ongeacht persoonlijke achtergrond.

De tweede spreker is drs. Janice Deul, oud-student uit Leiden, een Afro-Nederlandse journalist en mode- en cultuuractivist die zich al jaren inzet voor een inclusief, veilig en inspirerend klimaat in fashion, media en kunst.

De lezingen starten om 19.30 uur. Aanmelden kan via de site van de Gelderse Academie.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie