Afbeelding ter illustratie.
Afbeelding ter illustratie. Pixabay

In negen op de tien gemeenten meer mensen met WW-uitkering

22 augustus 2025 om 08:00 Economie

ERMELO (ANP) In bijna heel Nederland ontvangen meer mensen een werkloosheidsuitkering dan vorig jaar. In juli registreerde het UWV ongeveer 188.000 uitkeringen, tegenover 164.000 een jaar eerder. Dat is een stijging van bijna 15 procent. Het aantal WW-ontvangers in juli was ook hoger dan in juni.

In 309 gemeenten ontvangen meer mensen een WW-uitkering dan een jaar eerder.De sterkste stijging was in de Utrechtse gemeente Renswoude, gevolgd door twee andere Utrechtste gemeenten, Eemnes en Woudenberg. Wel gaat het hier om relatief lage aantallen. Zo ging Renswoude in een jaar tijd van 18 naar 30 mensen met een WW-uitkering.

In 27 gemeenten nam het aantal werkloosheidsuitkeringen af. De daling was het sterkst in de Zuid-Hollandse gemeente Alblasserdam. Het aandeel mensen dat een WW-uitkering krijgt is het hoogst in de Limburgse gemeenten Heerlen en Venlo. Hierna volgt het Noord-Hollandse Laren In deze gemeenten kreeg zo’n drie procent van de beroepsbevolking een werkloosheidsuitkering.

Donderdag maakte het CBS bekend dat in juli in totaal 388.000 mensen werkloos waren. Dit zijn naast mensen met een WW-uitkering bijvoorbeeld ook Nederlanders in de bijstand. Dat is 3,8 procent van de beroepsbevolking, net als in de drie voorafgaande maanden.


Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie