Een dansoptreden tijdens Spot On Ermelo, editie 2022.
Een dansoptreden tijdens Spot On Ermelo, editie 2022. Eigen foto

Spot On Ermelo is aftrap cultureel seizoen: zien én doen

28 augustus 2025 om 17:30 Cultuur

ERMELO Het festival Spot On Ermelo op zaterdag 6 september is de start van het culturele seizoen in Ermelo. Van 12.00 tot 16.00 uur is er op het Raadhuisplein en in het Huis van Ermelo van alles te zien, doen en beleven op cultureel gebied.

Marco Jansen

Lianne Bloemen, sinds juli 2022 cultuurverbinder vanuit Cultuurkust, coördineert en organiseert het evenement voor het derde jaar. ,,We hebben dit jaar 22 deelnemers die hun aanbod informatief presenteren, workshops geven of een uitvoering verzorgen. Voor deze lokale partijen is het een kans om te laten zien aan de inwoners wat er te doen is op cultureel gebied. Je kunt kennis maken met ze, of meedoen aan een activiteit.”

WORKSHOPS

Het festival is voor jong en oud. Voor kinderen zijn er leuke workshops te doen. Zoals Volg de knikker, Teken als Picasso; een workshop van kunstgalerie Leonardo da Vinci. Cultuurkust geeft in de Huiskamer van Welzijn Ermelo een Open Atelier Cultuurapotheek. Je kunt instrumenten uitproberen van harmonieorkest Excelsior. Museum Het Pakhuis verzorgt een workshop propagandaposter maken. Het Noord-Veluws Archief geeft een workshop stijfselmarmeren. ,,Dat is vrij uniek.”

Ook de bibliotheek verzorgt verschillende activiteiten. Je kunt een Augmented Reality (AR) workshop doen in het Digilab. Ook gaan zij in de Theaterzaal de nieuwe dorpsdichter installeren. Stroopwafelconcerten geeft hier een concert Strauss en Stroopwafels.

Ook buiten zijn verschillende presentaties. Op het Raadhuisplein is er dans en muziek. Twee lokale dansscholen houden een presentatie op het buitenpodium en U-Create geeft een demonstratie graffiti spuiten op het plein.


Optreden tijdens Spot On Ermelo 2023. - Eigen foto

STRAATTHEATER

Deze lokale partijen worden aangevuld met extra programmering. Join the Parade is straattheater als swingende optocht op het plein. Deze publiekstrekker is gedurende de middag drie keer te zien. De Theateretappe geeft een mobiele voorstelling. Zij gaan vanuit een bus twee keer Koos & Toos in Ratjetoe spelen. Binnen in de foyer presenteren verschillende lokale organisaties zich voor een informatieve meet & greet.

De dag wordt afgesloten met een voorstelling in de Theaterzaal. Dit muziekconcert Rock around the clock is de eerste voorstelling van het seizoen en geprogrammeerd door Stichting Culturele Dialoog Ermelo (SDCE).

CULTURELE MIX

Bij het Cultuurplatform in Ermelo zijn zestig organisaties aangesloten. Bloemen heeft een oproep uitgestuurd en Spot On Ermelo laat zien dat er veel te doen is op cultureel gebied. ,,Het is een dag waar de cultuurliefhebber met heel veel verschillende partijen kennis kan maken. Laat je verrassen door wat er is, dat is veel meer dan je denkt. Laat je inspireren door een openbare toneelrepetitie of kunstenaars die live aan het schilderen zijn. Ontmoet verschillende clubs of probeer laagdrempelig iets uit wat je nog niet kent. Niks moet, alles is vrij toegankelijk.”

Bekijk het hele programma op de website: www.huisvanermelo.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie