Prinsenhof krijgt juiste bestemming

21 april 2026 om 10:09

ERMELO De gemeente Ermelo verleent de benodigde vergunning aan Uwoon voor het bestaande wooncomplex Prinsenhof 2-48. De vergunning dient primair om de reguliere woonfunctie van 24 appartementen en bijbehorende voorzieningen planologisch te regelen. Hoewel het complex feitelijk al jaren wordt gebruikt voor zelfstandige bewoning, is de bestemming nog steeds ‘maatschappelijk.’ Het complex is door voormalig eigenaar Hof Wonen verkocht aan Uwoon, waarbij de koper als voorwaarde heeft gesteld dat de feitelijke en juridische situatie met elkaar in overeenstemming worden gebracht. Op basis van het geldende omgevingsplan is de huidige bestemming beperkt tot bijzondere woonvormen voor mensen met een verzorgingsbehoefte of ouderen. De huidige bewoning is daarmee in strijd. Met de vergunning wordt tevens de door Uwoon beoogde kwaliteitsimpuls gefaciliteerd, waaronder de vernieuwing van de entree en de realisatie van een lift voor brancardvervoer. De entree krijgt onder meer betere verlichting. Ook komt er een speciale stalling met oplaadpunten voor scootmobielen.


Spuitzone probleem

ERMELO De gemeente Ermelo wil in principe meewerken aan een verzoek tof functiewijziging voor de realisatie van twee twee-onder-één-kapwoningen aan de Riebroekseweg. Dit in ruil voor de sloop van de huidige agrarische bebouwing. Op basis van het geldende bestemmingsplan zijn geen extra woningen toegestaan. Er wordt 869 vierkante meter aan bebouwing gesloopt en er wordt 270 vierkante meter aan sloopmeters aangekocht. De in totaal 1.130 vierkante meter sloop maakt de bouw van de woningen mogelijk. Hiervoor is een wijziging van het omgevingsplan mogelijk. Het enige roet kan nog in het eten worden gegooid door het aspect spuit zonering. Er dient vijftig meter afstand te worden gehouden tot agrarische percelen in verband met het mogelijk gebruik van gewasbeschermingsmiddelen. Deze vereiste vijftig meter zijn niet te handhaven op het perceel waardoor de indiener van de aanvraag hiervoor nog een oplossing dient te vinden. Er zijn geen bezwaren tegen het plan ingediend.


Alcoholvergunning

ERMELO Lovely Coffee aan de Stationsstraat in Ermelo mag de huidige bestemming wijzigen. De bestaande vergunning voor horeca zonder alcohol wordt omgezet in een horecafunctie waarbij het schenken van alcohol wordt toegestaan. Het verzoek draagt, zo stelt het college van burgemeester en wethouders, bij aan een levendig centrum door recreatie en ontmoetingsruimte te bieden. Door ruimte te geven aan bestaande ondernemers biedt dit hen extra mogelijkheden waardoor mogelijke leegstand wordt voorkomen. Ook biedt het extra aanbod aan de recreanten en toeristen die Ermelo bezoeken. De toezegging voor de wijziging van de functie geldt voor een jaar. Daarmee wil het college voorkomen dat deze na een jaar nog niet is ingevuld en daarmee op dat moment niet binnen het beleid past.